Biuro w dawnym laboratorium chemicznym. Powstało na Służewcu!

W takim biurze aż chce się pracować! Poznajcie nowe biuro firmy Redkroft, która zajmuje się projktowaniem wizerunku marek. Biuro zaaranżowane zostało w przestrzeni po dawnym laboratorium chemicznym na warszawskim Służewcu. Projekt wnętrz wykonała pracownia Kint Studio! 
W projekcie, ze względu na unikalny charakter miejsca, kluczowe stało się znalezienie odpowiedniej proporcji pomiędzy zachowaniem pierwotnego, surowego klimatu pomieszczeń a nowoczesnym zagospodarowaniem przestrzeni zapewniającym najwyższy komfort użytkowania. Udało się to dzieki mimimalnej ingerencji w strukturę budynku oraz zachowaniu sporej części oryginalnych elementów wyposażenia, takich jak osprzęt laboratoryjnej wentylacji, okablowanie i gniazda siłowe czy elementy konstrukcyjne budynku.

Zespołowi pracującemu w studio zależało na zachowaniu surowości i minimalizmu oraz stworzeniu przestrzeni jasnej, wypełnionej światłem sprzyjającym pracy kreatywnej i otwartej – w której można swobodnie wymieniać się pomysłami. Na 120m2 składa się przestrzeń do pracy zajmująca 80m2 w której pracuje zaledwie 6 osób, co daje ogromny komfort na co dzień, zaaranżowano w niej również miejsce nieformalnych spotkań i część na małe studio fotograficzne która po godzinach pełni również rolę stanowiska ze sprzętem DJ-skim.Pozostałą powierzchnię zajmuje sala konferencyjna, kuchnia, łazienka i korytarz. Charakterystycznym elementem nowej aranżacji są meble wykonane ze sklejki liściastej, wykonane na frezarce CNC i industrialne regały wypełnione książkami i materiałami studia.
Świetna robota Kint Studio / KintStudio.pl
foto. Aleksanda Dermont / Ayuko Studio.

źródło: http://kintstudio.pl/