fot. Przemek Borsuk

Biurowiec .KTW I przyciągnie mieszkańców wyjątkową restauracją

Różnorodna kuchnia, oferta dopasowana do potrzeb pracowników biurowca oraz gości z zewnątrz, cykliczne wydarzenia specjalne – Gastromall Group uruchamia nowy lokal w Katowicach. Autorski koncept gastronomiczny zajmie powierzchnię 480 m kw. na parterze budynku .KTW I. Otwarcie już w lipcu.

Na siedzibę nowego lokalu gastronomicznego w Katowicach wybrano biurowiec .KTW I, znajdujący się w sąsiedztwie Spodka i Strefy Kultury. To właśnie wyjątkowa lokalizacja skłoniła firmę do stworzenia w tym miejscu dedykowanego konceptu, który ma spełnić oczekiwania zarówno pracowników obiektu, jak i gości z zewnątrz.

Lokal zajmie powierzchnię 480 m kw. na parterze. Będzie znajdował się w zachodniej części budynku, z wejściem od strony Placu Honorowego przed Spodkiem. Obejmie dwie strefy funkcjonalne: część typowo lunchową i część popołudniowo-wieczorną. Ta pierwsza, pod szyldem City Break, zaserwuje gościom tradycyjne śniadania, lunche oraz bogaty wybór deserów i przekąsek. Druga strefa w postaci restauracji Isto z obsługą kelnerską ma tworzyć komfortowe warunki do spotkań biznesowych, jak też tych mniej formalnych, zachęcając wyrafinowanym menu a’la carte, o które zadba Szef Kuchni – Patryk Dusza.

Wystrój obu stref ma bazować na najnowszych trendach. Część dzienna (kantyna) zostanie urządzona z wykorzystaniem naturalnego drewna i roślin filtrujących powietrze. Z kolei wnętrze restauracji Isto – zgodnie z wizją projektantów – będzie eleganckie i nowoczesne, z wygodnymi meblami, pełne światła i pięknych detali.

Dodatkowo goście mogą spodziewać się cyklicznych wydarzeń specjalnych, m.in. pokazów livecookingu, tajemniczych degustacji, spotkań tematycznych i sezonowych niespodzianek kulinarnych. W porze letniej planowane jest utworzenie zewnętrznej strefy restauracyjnej, która stanie się uzupełnieniem oferty konceptów City Break i Isto.

Przestrzeń ta nie będzie przestrzenią zamkniętą co sprawi, że również mieszkańcy Katowic będą mogli skorzystać z jej usług. Dodatkowo mamy nadzieję, że letni ogródek restauracyjny, który swoje funkcjonowanie rozpocznie już niebawem, pozwoli wypełnić i zaanimować przestrzeń dotychczas pustego Placu Honorowego przed halą Spodka – komentuje Kamil Krępa, dyrektor ds. komercjalizacji, TDJ Estate.

Restauracja Isto będzie czynna codziennie od 12.00 do 23.00, natomiast część lunchowa City Break będzie działać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 17.00. Otwarcie lokalu zaplanowano na lipiec br.

Zlokalizowana obok legendarnego katowickiego „Spodka” inwestycja .KTW będzie składała się z dwóch obiektów połączonych trzypoziomowym podziemnym garażem. Zdecydowana większość powierzchni budynków będzie pełniła funkcje biurowe, które zostaną uzupełnione o przestrzeń handlowo-usługową, gdzie znajdą się m.in.: kantyna, oddział banku, firmy sektora finansowego oraz centrum medyczne i kawiarnia.