Biurowiec Nowogrodzka Square w Warszawie z pasażem dla mieszkańców

Biurowiec uzyskał pozwolenie na użytkowanie. W ramach inwestycji zbudowano pasaż, który łączy Aleje Jerozolimskie z ul. Nowogrodzką, dlatego z kompleksu będzie mógł korzystać każdy.

Nowogrodzka Square to sześciopiętrowy biurowiec klasy A. Jego projekt powstał w pracowni Hermanowicz Rewski Architekci. Biurowiec jest skromny i elegancki. Jego doskonałym uzupełnieniem jest wielkomiejski pasaż, który powstał tuż obok budynku.

Po niespełna 20 miesiącach kończymy budowę z wielką satysfakcją, ponieważ w przeszłości to miejsce w centrum Warszawy było zupełnie niedostępne i nieznane. Nowo powstały budynek Nowogrodzka Square razem z pasażem udostępnia je praktycznie wszystkim – najemcom, przechodniom i gościom lokali usługowych na parterze – wyjaśnia Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

Ciekawostką jest tutaj unikalna fasada, która wykonana została z surowego betonu. W uchylnych oknach fasada uzupełniona została półprzejrzystym kamieniem – onyxem. Ten zabieg sprawi, że elewacja o każdej porze będzie przeświecać i rozjaśniać deptak, sąsiadujący bezpośrednio z monumentalnym gmachem Wojskowego Instytutu Geografii.

Każde z sześciu pięter Nowogrodzka Square to od 1500 do 2000 m kw. funkcjonalnej powierzchni biurowej o szerokich możliwościach aranżacji. Na najwyższej kondygnacji najemcy będą mieli do wyłącznej dyspozycji wielkie tarasy z widokiem na warszawski skyline. Przy dobrej pogodzie będzie można organizować niewielkie eventy pod gołym niebem. W podziemnym garażu pomieści się 148 samochodów, przewidziano w nim również miejsce do parkowania rowerów.