Biurowiec Pixel w Poznaniu urośnie! Mamy wizualizacje

Biurowiec Pixel w Poznaniu, to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych budynków w stolicy wielkopolski. W ciągu kilku lat od oddania do użytku, biurowiec otrzymał najbardziej prestiżowe polskie nagrody architektoniczne. Dziś po długich oczekiwaniach rusza budowa kolejnych etapów kompleksu.

Projekt biurowców powstał w pracowni Jems Architekci, która śmiało może uchodzić za jedną z najlepszych pracowni projektowych w Polsce. Wkrótce, obok gotowego już budynku powstaną jeszcze dwa inne biurowce o powierzchni ponad 9 i blisko 8,5 tys. M kw. Oznacza to, że będą one nieco mniejsze niż pierwszy Pixel liczący ponad 14,5 tys. M kw. Na samym środku placu zbudowany zostanie pawilon z salami konferencyjnym.

Wizualnie biurowce będą bliźniaczo podobne do pierwszego etapu. Elewacja pokryta zostanie gładką szklaną fasadą i tworzyć będzie barierę oddzielającą pracujących w środku ludzi od ulicy. Całość efektownie będzie wyglądać od wewnętrznej strony. Tam budynek zdaje się „rozpikselować” i jego poszczególne fragmenty zmienią się w obłożone drewnem tarasy.

Powstanie również kameralny dziedziniec, na którym będzie można chwilę odpocząć. Surowy cedr kanadyjski na elewacji, szpalery grabów na tarasach i łąki na dachu Pixela. To wszystko pojawi się ponownie w nowych etapach. Parter nowych biurowców zajmie przychodnia lekarska, przedszkole, oraz siłownia! Powstanie również część gastronomiczna. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Skanska. Docelowo cały kompleks biurowy Pixel ma składać się z pięciu biurowców oferujących łącznie 50 000 m kw. powierzchni.

źródło: materiały prasowe, JEMS Architekci, Garvest