Biurowiec Teal Office w Łodzi. Zbudowano go pośród starych kamienic

Biurowiec TEAL OFFICE jest jednym z najnowocześniejszych w Łodzi. Jego projekt powstał w biurze architektonicznym NOW. Obiekt zbudowany został w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowych kamienic, mimo nowoczesnej formy dobrze pasuje do takiego otoczenia. Publikujemy nowe zdjęcia, które wykonał fotograf Piotr Krajewski.

Teal Office pełen jest nowoczesnych technologii. Ma sześć kondygnacji i został bardzo dobrze wkomponowany w otoczenie dawnej Fabryki Wyrobów Bawełnianych Franciszka Ramischa, która znana jest jako OFF Piotrkowska Center. Fasada budynku wykończona została grafitowymi blokami ceglanymi od strony pasażu OFFa i w ten sposób nawiązuje do industrialnego charakteru miejsca. Przeszklona elewacja wychodzi na ulicę Roosevelta i utrzymuje rytm elewacji pobliskich kamienic. Budynek już spodobał się mieszkańcom, którzy wyróżnili go nominacją do nagrody “Perła Współczesna” w plebiscycie Perły Łodzi.

Utrudnieniem były konieczne prace konserwatorskie związane z zabytkowym charakterem części budynku nazwanej Sepia Office. Wykonawca musiał najpierw wyczyścić elewację mechanicznie, a później na mokro. Wszystko po to, by przywrócić dawny blask budynkom Fabryki Wyrobów Bawełnianych Franciszka Ramischa. Udało się zachować wiele elementów oryginalnej architektury, między innymi drewniane stropy, żeliwne słupy konstrukcyjne oraz ceglane ściany wnętrz. Wewnątrz urządzono przestrzenie biurowe i usługowe.

Teal Office w Łodzi
Biurowiec Teal Office w Łodzi sąsiaduje z częścią Sepia Office

Mamy jeszcze dostępne powierzchnie biurowe na pierwszym i ostatnim, piątym piętrze, a także lokal usługowy o wielkości 169 m kw., którego wysokość pozwala na aranżację dodatkowej przestrzeni, na przykład w postaci antresoli. Atutem najwyższej kondygnacji jest zaś przestronny taras wychodzący na ulicę Roosevelta oraz doskonały widok na podwórko OFFa i panoramę ulicy Piotrkowskiej z każdej części biura, dlatego prowadzimy rozmowy z firmami zainteresowanymi wynajmem całego piętra o powierzchni 400 m kw. – komentuje Monika Hryniewicz, Head of Leasing firmy OPG Property Professionals.

Z zaprojektowanego przez architektów z pracowni NOW budynku będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy. Na parterze otwarta zostanie restauracja Len i Bawełna. W pobliżu powstaje też kryty parking dla rowerów.

_

Biuro Architektoniczne NOW założone zostało w 1989 r. z inicjatywy dwóch architektów: Włodzimierza Nowakowskiego oraz Andrzeja Owczarka. Obecnie pracownię tworzy kilkunastu architektów i konstruktorów. W ciągu ponad dwudziestu lat architekci z pracowni NOW zrealizowali liczne projekty dla inwestorów w Polsce i innych krajach. W portfolio architektów są między innymi takie realizacje jak University Business Park w Łodzi i Zespół budynków biurowych Comarch.

Zobacz też: Łódź | Biurowiec | Zabytek | Szkło

fot. Piotr Krajewski