Pierwsze miejsce zdobył projekt Damiana Florczykiewicza i Mateusza Mindziaka

Blok komunalny może być ładny. Taki zbudują w Warszawie

Jego projekt wyłoniono w konkursie. Blok komunalny zbudowany zostanie w Rembertowie. Kolejne nowe bloki komunalne zbudowane zostaną na Białołęce i we Włochach.

Wygląda jak nowoczesny apartamentowiec. Blok komunalny będzie miał cztery kondygnacje i zaoferuje 24 lokale o łącznej powierzchni 903 m kw. Każde z mieszkań posiada taras lub balkon. Projekt budynku, który zbudowany zostanie przy ulicy Cyrulików w Rembertowie przygotowali Damian Florczykiewicz i Mateusz Mindziak.

Blok zbudowany zostanie na narożnej działce u zbiegu ulic Cyrulików i Republikańskiej. Tuż obok sklepu Tesco. W tym roku warszawski ratusz ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji budynku. Jury tak argumentowało wybór zwycięskiego projektu:

Ciekawa koncepcja zabudowy narożnej działki stwarza szansę na powstanie budynku niebanalnego, który w dyskretny sposób, zaznaczając swoją obecność, pozwoli wkomponować projektowany obiekt w istniejącą tkankę zabudowy Rembertowa. Dzięki zastosowaniu uskoków i tąpnięć w bryle budynku możliwe jest stworzenie atrakcyjnej i zróżnicowanej typologii mieszkań z tarasami, ogródkami zewnętrznymi. Projekt pozwoli na realizację budynku w zakładanym budżecie z racjonalizacją kosztów eksploatacji. W ramach zaleceń do przeanalizowania w kolejnych etapach projektu jury zwraca uwagę na kwestie związane z ewentualną zamianą lokalizacji strefy śmietnika oraz pomieszczeń technicznych i gospodarczych.

Pierwsze miejsce zdobył projekt Damiana Florczykiewicza i Mateusza Mindziaka

W ostatnim tygodniu podpisaliśmy umowę na budowę kolejnych mieszkań, tym razem w dzielnicy Rembertów. Budujemy czterokondygnacyjny budynek mieszkalny, wielorodzinny z lokalem usługowym, garażem w parterze, zagospodarowaniem terenu i zieleni oraz niezbędną infrastrukturą techniczną przy ul. Cyrulików – powiedziała zastępczyni prezydenta Aldona Machnowska-Góra.

Na koniec 2021 r. zasób m.st. Warszawy liczył 81 365 lokali mieszkalnych, przeznaczonych do pomocy, natomiast liczba wszystkich oddanych mieszkań komunalnych i TBS w latach 2015-2022 to 1 183 lokale. Wizualizacja niżej przedstawia projekt, który zajął II miejsce. Przygotowali go architekci z pracowni 22Architekci.

źródło: UM Warszawa

Czytaj też: Warszawa | Ciekawostki | Blok | Modernizm | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły