Bordowe mieszkanie w Katowicach

Bordowe mieszkanie w Katowicach. Ma 45 metrów kwadratowych.

Bordowe mieszkanie w Katowicach o powierzchni 45 mkw. zaprojektowała architektka Aleksandra Grzonka z pracowni Cechownia. W mieszkaniu przewodnim kolorem jest bordowy, przełamany beżami, szarościami i niebieskim akcentem w postaci kanapy. Zdjęcia wykonała Aleksandra Dermont. 

Układ funkcjonalny mieszkania został narzucony przez dewelopera. Ze względu na piony instalacyjne nie został on zmieniony. Pomimo takich ograniczeń, aby mieszkanie nabrało oryginalnego charakteru zastosowano szklaną przegrodę pomiędzy sypialnią, a łazienką. Bordowe mieszkanie w Katowicach poprzez taki zabieg zostało optycznie powiększone, ale także zyskało osobliwy, nowoczesny charakter.W mieszkaniu przewodnim kolorem jest bordowy, przełamany beżami, szarościami i niebieskim akcentem w postaci kanapy. Założeniem było stworzenie nieco kontrowersyjnej przestrzeni. W strefie przedpokoju drzwi do łazienki zostały wykończone lustrem co optycznie powiększyło nieco ciemną przestrzeń.

W tym samym celu ukryto tutaj szafę na okrycia wierzchnie. Wyeksponowano malutką półkę na klucze, wieszaki oraz pufę – siedzisko. Podobny cel miało wykonanie ukrytych drzwi do sypialni.

O architektach:
Cechownia“jesteśmy zespołem specjalizującym się w dziedzinach związanych z kreowaniem przestrzeni i elementów, które ją definiują. Zajmujemy się architekturą, projektowaniem wnętrz oraz przedmiotów użytkowych. Nasze projekty uzupełniamy w elementy identyfikacji graficznej, które dopełniają dzieła i czynią daną przestrzeń spójną, co wpływa na wzrost jej atrakcyjności.” – czytamy na stornie architektów.

Aleksandra Grzonka – właściciel i główny projektant w Cechowni.Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, gdzie w 2010 roku ukończyła również studia doktoranckie, a od 2011 roku jest adiunktem. Jako wykładowca akademicki prowadzi zajęcia w ramach przedmiotu Projektowanie Architektury Wnętrz oraz autorskiego przedmiotu Design. Stypendystka Faculty of Architecture Tekniska Högskola Chalmers w Geteborgu. Pracę doktorską obroniła w 2011 roku na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Izby Architektów. Posiada uprawnienia do projektowania architektonicznego bez ograniczeń (nr 36/SLOKK/2012/II). Laureatka wielu nagród i wyróżnień, między innymi w konkursie na najlepszą realizację restauracji na świecie World Interiors News Award. Urodzona na Śląsku w 1977 roku wyznawczyni zasady, że droga jest celem, którą nieustannie wdraża w swoje działania. 

 Czytaj też: Wnętrza | Mieszkanie | Architektura w Polsce | Katowice | whiteMAD na Instagramie

 

źródło: www: https://www.cechownia.pl  / instagram: https://www.instagram.com/cechownia/?hl=pl / facebook: https://www.facebook.com/people/Cechownia/100063612666705/ 
zdjęcia: https://aleksandradermont.com