Centrum Komunikacyjne w Zakopanem. Wiemy, jak będzie wyglądać! [WIZUALIZACJE]

To już pewne! Wiemy, jak będzie wyglądać zmodernizowany Dworzec Zakopane. Zmiany dotyczą nie tylko architektury i funkcjonalności, ale także nazwy. Już niedługo pożegnamy Dworzec Zakopane, a powitamy nowoczesne Centrum Komunikacyjne w Zakopanem.

Nowo powstające Centrum Komunikacyjne ma stać się dumą i wizytówką, którą będzie witać turystów i mieszkańców w mieście. Według założeń inwestycja wyceniana na 52 miliony złotych będzie skupiać w sobie wiele środków transportu. Wśród nich znajdą się oczywiście pociągi, które będą korzystać ze zmodernizowanych peronów. Autobusy miejskie i dalekobieżne oraz mikrobusy, dla których powstanie osobna strefa. Powstaną również specjalny trzypoziomowy parking Park&Drive, w którym będzie można zostawić samochód udając się w podróż. MIeszkańcy Zakopanego do CK dotrzeć będą mogli rówież za pomocą taksówek, czy rowerów dla których również przewidziano miejsca postojowe.


Ruch wokół nowego dworca usprawniony zostanie poprzez przebudowę ulic. Dworzec autobusowy dla komunikacji miejskiej i aglomeracyjnej będzie zlokalizowany wzdłuż dworca kolejowego i budynku dawnej przychodni. Natomiast dworzec autokarowy dla pojazdów dalekobieżnych pasażerowie znajdą na północ od dworca.

Prace ruszyć mają w przyszłym roku i potrwają do 2021 roku, a ich koszt wyniesie 52 miliony złotych, z czego aż 33 miliony udało się Zakopanemu pozyskać z Funduszy Europejskich. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Urba Architects.

wizualizacje / materiały: http://urbaarchitects.eu

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły