Centrum Przesiadkowe w Nysie zostało otwarte

Obiekt ułatwia pasażerom podróżowanie po całym regionie. Centrum Przesiadkowe w Nysie łączy transport PKS oraz PKP. Projekt obiektu przygotowali architekci z pracowni GREBSKI.

Inwestorem nowego obiektu jest Gmina Nysa i Powiat Nyski. Dzięki niemu połączono transport drogowy i kolejowy. W środku powstała przestrzeń dla lokali usługowych i handlowych. Celem jest stworzenie obiektu, które będzie tętnić życiem. Wewnątrz działać będzie między innymi siłownia oraz sala fitness. Miasto zapowiada też otwarcie strefy “beauty” a także pracowni tortów i kawiarni.

Architekci zupełnie na nowo zaprojektowali plac przed budynkiem. Plac łączy wiele funkcji, zarówno parkingową dla samochodów osobowych jak i wydzielono zadaszone perony dla autobusów oraz ławki, na których podróżni mogą czekać na transport. Siedziska to minimalistyczne konstrukcje ulokowane pod filarami, których połowa pełni funkcję donic na zieleń. Póki co rośnie w nich trawa.

Obiekt otwarto trzeciego kwietnia. W środku dworca kolejowego pasażerowie zyskali zupełnie nową przestrzeń. W ramach działań przebudowano wszystkie siec i wyremontowano perony.


Sam obiekt nosi nazwę Centrum Przesiadkowe imienia Kresowian. Z tego powodu w holu dworca otwarto wystawę poświęconą “historii przymusowych przesiedleńców z kresów wschodnich osiedlonych na terenach gminy Nysa oraz terenach sąsiadujących”.

Niżej pod zdjęciami opublikowaliśmy wizualizacje, dzięki którym można lepiej poznać całe architektoniczne założenie.

źródło zdjęć: UM Nysa

wizualizacje: GREBSKI.pl

Czytaj też: Komunikacja miejska | Modernizm | Miasto | Meble miejskie | whiteMAD na Instagramie

Tak obiekt przedstawiono na wizualizacjach:

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły