Projekt wnętrza: Grupa NONO. Zdjęcia: Oni Studio

Klasyczny i elegancki wzór Chevron 45 w modernistycznym wnętrzu. Jodełka francuska w projekcie z duszą Grupy NONO.

70-metrowe mieszkanie w Krakowie to niepowtarzalna mieszanka stylów, faktur i kolorów. Projekt, za którym stoi Grupa NONO, oddaje hołd modernizmowi, a jednocześnie jest zaskakująco współczesny. Idealnym dopełnieniem wnętrza są lakierowane dębowe podłogi  w klasycznym kolorze Clear Oak i wzorze jodełki francuskiej.

Jaki jest przepis na mieszkanie z duszą? Tworzą je meble z historią, dekoracje i dodatki vintage oraz kolory dalekie od utartych, katalogowych schematów. Równie duże znaczenie mają naturalne materiały, wśród których królują rzecz jasna drewniane podłogi. Ale przede wszystkim liczy się oryginalny pomysł, otwartość na nietypowe połączenia i odważne kolory.

Projekt wnętrza: Grupa NONO. Zdjęcia: Oni Studio

Właśnie takie wnętrza wychodzą spod kreski krakowskiej Grupy NONO. Praca nad projektem tego mieszkania była jednak o tyle łatwiejsza, że niebanalnego mieszkania z duszą poszukiwała też para inwestorów. Chcieli ciepłego, przytulnego i eleganckiego wnętrza, w którym dużą rolę odgrywa styl vintage i rękodzieło. Jednocześnie pragnęli mieszkać wygodnie i komfortowo.

Projekt Grupy NONO i realizacja, w której piękną rolę odegrały drewniane podłogi Kaczkan, idealnie wpisał się w ich plany.

Strefa dzienna w łagodnych pastelach

Siedemdziesięciometrowe wnętrze zaaranżowano w jasnych kolorach. W salonie królują biele i beże, ale nie brakuje w nim również barwnych akcentów. Uwagę przykuwa zwłaszcza pudrowy róż, który widzimy na zasłonach i obiciu krzeseł. Mocnym kontrastem wybrzmiewa tu elegancka welurowa sofa w połyskliwym granacie.

Projekt wnętrza: Grupa NONO. Zdjęcia: Oni Studio

Kuchnia zachwyca eleganckimi, bordowymi frontami zabudowy, a przede wszystkim majestatyczną wyspą kuchenną, wykończoną pięknym marmurowym motywem. Właściciele lubią odważne i wyraźne wzory. Widać je więc także w strefie wejścia, gdzie króluje modny teraz i nawiązujący do stylu vintage deseń lastryko. Całości dopełniają subtelne czarne akcenty w postaci loftowych szklanych ścianek ze szprosami oraz charakterystycznych opraw oświetleniowych.

Aby ocieplić aranżację i nadać jej klimat vintage, architekci z Grupy NONO postawili na wyraźną, ciepłą, ale bardzo naturalną podłogę. Zastosowali lakierowane dębowe podłogi Kaczkan w kolorze Clear Oak, ułożone w typowy dla pałacowych i modernistycznych wnętrz wzór Chevron 45, czyli jodełkę francuską. Tworzy ona bardzo ciekawy duet z fornirem z orzecha amerykańskiego, którym wykończono zabudowy meblowe i niektóre sprzęty.

Dwa różne rysunki drewna w jednym wnętrzu? Pomysł na aranżację z charakterem

Łączenie różnych faktur i kolorów nigdy nie jest rzeczą łatwą w projektowaniu. Dlatego też wnętrza eklektyczne urządza się tak trudno. Potrzeba doświadczonych architektów i dużego wyczucia, by aranżacja nie stała się krzykliwa i przesadna. Na szczęście w opisywanym wnętrzu nie zabrakło ani doświadczenia, ani wyczucia. Dzięki temu połączenie kilku różnych rozwiązań okazało się tu strzałem w dziesiątkę.

Projekt wnętrza: Grupa NONO. Zdjęcia: Oni Studio

Szczególnie docenić trzeba decyzję, by umieścić w jednym projekcie jasną, bardzo naturalną dębową podłogę i orzechowy fornir. Choć i dąb, i orzech amerykański mają różne usłojenie oraz odmienne kolory, zaskakują dobrze ze sobą współgrają. Podłoga Clear Oak  marki Kaczkan Premium jest lakierowana, ale wykończona półmatowym lakierem, jest  więc pięknym tłem dla mebli i innych detali.

Z kolei orzech amerykański pojawia się w mieszkaniu pod postacią forniru na frontach kuchennych, meblach w salonie i sypialni, a także na zabudowie w przedpokoju . Miał w założeniu mocno odcinać się od podłogi i właśnie tak się stało! Dzięki temu udało się osiągnąć niepowtarzalny efekt, a jednocześnie wnętrze pozostało ciepłe i przytulne.

Jodełka francuska Chevron 45 – nie tylko do pałacowych wnętrz

To zdecydowanie jeden z wnętrzarskich hitów ostatnich sezonów. Jodełka francuska, bo o niej mowa, to sposób ułożenia drewnianej podłogi, w której poszczególne deseczki przycięte są pod kątem 45° i ułożone tak, że tworzą charakterystyczny ostry grot.

Takie podłogi widywano w pałacowych wnętrzach i paryskich kamienicach. Od jakiegoś czasu jodełka francuska przeżywa prawdziwy renesans, pojawiając się już nie tylko w aranżacjach klasycznych czy vintage, ale także w nowocześniejszych projektach. W eklektycznym, subtelnym wnętrzu od Grupy NONO zdecydowanie jest strzałem w dziesiątkę.

Projekt wnętrza: Grupa NONO. Zdjęcia: Oni Studio

Największe zalety jodełki francuskiej? Ponadczasowość i rewelacyjny klimat, jaki tworzy. W projekcie Grupy NONO zastosowano dębową jodełkę w bardzo naturalnym kolorze – daje więc idealne tło dla marmurowego rysunku na meblach, lastryko i detali jak mosiężne uchwyty czy sztukaterie.

Drewniane podłogi Kaczkan w kolorze Clear Oak – idealne do wielu różnych aranżacji

W projekcie znalazła się lakierowana podłoga drewniana Kaczkan w kolorze Clear Oak. Wierzchnią warstwą tego parkietu jest dębowy fryz o grubości 4 mm. Pokryto go lakierami, w tym transparentnym półmatowym lakierem, i utwardzono promieniami UV. Dzięki temu widoczna jest subtelna struktura dębu, a podłoga ma klasyczny, ciepły i bardzo naturalny odcień.

Kolor Clear Oak od marki Kaczkan daje efekt jasnej, ponadczasowej i jednocześnie eleganckiej podłogi. Będzie idealnym wyborem do wnętrz utrzymanych w stylu historycznym, vintage czy retro. Jednocześnie stworzy bazę do bardziej współczesnych aranżacji, takich jak modern classic, a nawet loft czy glamour.

W eklektycznym mieszkaniu projektu Grupy NONO sprawdził się doskonale.  W zestawie z pudrowym różem, wzorem marmuru, orzechem amerykańskim i złotymi detalami wygląda ponadczasowo, a jednak bardzo współcześnie.

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wnętrza | Drewno | Mieszkanie | Modernizm

Projekt wnętrza: Grupa NONO
Zdjęcia: Oni Studio