Czarna armatura łazienkowa

Czarna armatura łazienkowa w pięknej odsłonie. Oto najlepsze przykłady

W łazience spędzamy dużo czasu. Dlatego ważne jest, by była dobrze zaprojektowana.  Co zrobić, by świetnie wyglądała? Z pomocą przychodzi czarna armatura łazienkowa, której minimalistyczny design sprawi, że będzie nam się podobać przez długie lata.

Przeglądając dostępną ofertę na rynku warto zwrócić uwagę na armaturę marki Steinberg. Producent do stworzenia serii 100 oraz 260 zaprosił doświadczonych designerów. Efektem ich pracy są kolekcje o ponadczasowym wzornictwie. Seria 100 dostępna jest między innymi w wersji Matt Black. Kruczoczarny mat zaskakująco dobrze wygląda w aranżacjach. Nieważne, czy łazienka jest ciemna, jasna, czy mieni się feerią barw. Nic więc dziwnego, że armatura serii 100 jest najchętniej kupowaną wśród produktów Steinberg.

Nie będziemy pisać wzniosłych zdań i używać wyszukanych epitetów, aby przedstawić serię 100. Czarna armatura łazienkowa tej linii jest po prostu genialnie zaprojektowana. Nad jej wyglądem pracowali wewnętrzni designerzy firmy Steinberg. W efekcie powstały produkty o uniwersalnej formie, które powinny spodobać się każdemu.

Projektanci stworzyli tutaj między innymi armaturę umywalkową, do wanny i prysznica. W serii 100 wszystkie elementy można konfigurować i zestawiać, tworząc unikalne połączenia. Mnogość wariantów sprawia, że seria ta odpowiada na potrzeby każdego użytkownika.


Wygląd baterii i uchwytów to bardzo udana próba połączenia klasycznego i nowoczesnego wzornictwa, których elementem wspólnym jest poręczna dźwignia. Seria dostępna jest też w kolorze Chrom oraz Rose Gold, jednak to kolor Matt Black najbardziej nam się spodobał. Popatrzcie na zdjęcia niżej.

Drugą serią, która wyróżnia się świetnym designem jest seria 260. To kolekcja armatury w kolorze głębokiej matowej czerni, charakteryzująca się gładką i równomierną powierzchnią. Producentowi udało się to osiągnąć dzięki elektromechanicznemu lakierowaniu zanurzeniowemu. Serię 260 specjalnie dla Steinberg zaprojektował berliński projektant Jochen Schmidd. Projektant odpowiada też za kilka innych kolekcji marki.

Serię 260 cechują nieco mocniejsze kształty. Minimalistom spodoba się armatura do wanny, którą można zamocować w podłodze czy deszczownica i zestaw słuchawki natryskowej, montowane w ścianie. Ta pierwsza ma niemal metr wysokości więc z powodzeniem sprawdzi się nawet przy dużych wannach. Natężenie i temperaturę wody regulujemy korzystając z jednego zaworu. Wszystkie elementy mają dynamiczną, rzeźbiarską formę i dobrze sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Projektant sprytnie połączył tu krągłości z kątami prostymi, zachowując balans między tymi kształtami sprawił, że baterie będą dobrze wyglądać zarówno z zaokrąglonymi jak i prostokątnymi umywalkami. To dobry przykład tego, jak tworzyć ponadczasowy design. Brawo!

PS więcej inspiracji znajdziecie na Facebooku Steinberg klikając tutaj.

Czytaj też: Łazienka| Mieszkanie | Wnętrza | Ciekawostki

źródło: materiały prasowe STEINBERG