Czarne domki na skraju Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Niewielkie domki w stylu nowoczesnej stodoły już niedługo staną na obrzeżach Roztoczańskiego Parku Narodowego niedaleko Zamościa. To właśnie natura, topografia terenu i zamiłowanie inwestora do przyrody wykreowało taki, a nie inny kształt kompleksu. 

Projekt kompaktowych domków na skraju rezerwatu powstał w warszawskiej pracowni Suspenzo! Domki zlokalizowane w tak zwanej  “krainie jodły, buka i tarpana” mają być miejscem wytchnienia i relaksu dla miłośników natury.  Teren i ukształtowanie działki określiły założenia projektu.

Zależało nam na tym, aby całość była zanurzona w otaczającej przyrodzie. Domy zamknięte są od strony wejścia, a otwarte na zieleń w miejscu wyjścia na taras. Ciemna bryła budynku została zestawiona z jasnym, delikatnym wnętrzem. – mówi Kamil Harasiuk z pracowni Suspenzo 

Minimalistyczne formy we wnętrzu mają być jedynie tłem dla widoków, rozpościerających się przez przeszklenie. Na chwilę obecną inwestor nie zdradza szczegółów, jednak mamy nadzieję, że już niedługo w domkach zamieszkają pierwsi turyści!

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły