D15 by Dastin Poraziński. Nowa polska marka o której będzie głośno

Dastin Poraziński ma 24 lata i jest studentem warszawskiej ViaModa. Niedawno wygrał prestiżowy konkurs Art&Fashion organizowany prze Grażynę Kulczyk w Starym Browarze. Dziś prezentuje pierwsze autorskie linie ubrań: D15 oraz Dastin Poraziński.

“Dastin Poraziński” to główna wizerunkowa linia, asortyment skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Elementy, które w niej dominują to nieoczywiste konstrukcje i formy, oryginalne detale oraz ręczne wykończenia. Całość utrzymana w ciemnych i głębokich tonach z różnorodnością faktur. Czerń – to kolor, który najbardziej oddziałuje na wszystkie zmysły. Przewodnia myśl linii to ubrania, które łączą ciało z duszą. Dastin obecnie pracuje nad kolekcją dyplomową, która będzie stanowić próbę odpowiedzi na pytanie: jak mądre byłyby kobiety, gdyby miały te rozumy, które potracili dla nich mężczyźni?

Z kolei “D15” to linia, która zaciera różnice między płciami. DNA konceptu opiera się na psychologii oraz filozofii płci: nasze ciała różnią się, ale dusze i zmysły mamy takie same. A tak o D15 mówi jej twórca:

Premierowa kapsuła pięciu modeli uniseksowych koszul z linii D15. Jaką płeć ma nasza osobowość w świecie, w którym rządzi binarny podział pomiędzy tym, co męskie, a żeńskie ?Uniseks jest więc swego rodzaju alternatywą dla “upłciowionego” świata konsumpcji, ucieczką od standardów i wolnością od schematów.
Bez podziałów. Bez kategoryzacji i stereotypowego myślenia. Uniseksowa koszula daje wolność wyboru. Nie jest to seksualna rewolucja, ale demokracja. Nie oznacza to kryzysu męskości i kobiecości, chodzi o wyrażenie swojej osobowości.

Uwielbiamy prostotę i minimalizm dlatego obie linie bardzo nam się podobają. Jak je oceniacie?