Delikatesy we Wrocławiu inspirowane kolorami Hiszpanii

Delikatesy we Wrocławiu o nazwie DEHESA to najnowsza realizacja architektek z pracowni KOOL. W pełnym słońca wnętrzu emanującym ciepłem i autentycznością, można odnaleźć́ atmosferę̨ tradycyjnych hiszpańskich delikatesów. Kolorystyka zaczerpnięta z filmów Almodovara, dodaje przestrzeni współczesnego charakteru. Projekt łączy barwy morskiego granatu, burgundu oraz żółci uzupełnione o mocne akcenty czerwieni nawiązujące do krajalnicy w oldschoolowym stylu widocznej od razu po wejściu. Każdy z kolorów odpowiada za poszczególne sekcje w sklepie i porządkuje przestrzeń.

Wnętrze zdobi ponadczasowa jednolita posadzka z wykonanych na zamówienie płytek lastryko, których mieszanka kruszyw i kolorów została dobrana specjalnie na potrzeby projektu. Centrum deli, czyli ogromna lada, podkreślona ozdobnymi lampami zaprojektowanymi specjalnie dla tego wnętrza i wykonanymi przez wrocławskiego producenta oświetlenia. Czerwone łuki w połączeniu z delikatnymi, szklanymi kloszami w beżowym odcieniu i zwieńczone delikatną kulką dodają wnętrzu retro uroku.

W nawiązaniu do tradycyjnych hiszpańskich sklepów, ściana za ladą została wykończona dekoracyjnymi płytkami z klasycznym biało-czarny wzorem. W jej centralnej części znajduje się neon prezentujący charakterystyczne cięcia wieprzowiny iberico, będące najważniejszą częścią oferty. Dalej, na stalowych relingach eksponowane są charakterystyczne dla Hiszpanii, długo dojrzewające szynki jamón.


Po przeciwnej stronie w zabudowie z drobnych, nieregularnych płytek w odcieniach beżu zaprojektowane zostały wnęki zastępujące tradycyjne sklepowe regały. Mieszczą się w nich wyselekcjonowane octy balsamiczne, oliwy, wina oraz inne specjały, uzupełniające ofertę z lady. Na tyłach sklepu, w strefie zaakcentowanej burgundowym kolorem znajduje się dział z wysokiej jakości mrożonymi produktami oraz niewielki aneks biurowy. Zabieg kolorystycznego odcięcia pozwolił na optyczne skrócenie podłużnego wnętrza. Ze względu na pobliski parking oraz mocne nasłonecznienie, przed witryną stanął drewniany regał w miodowym odcieniu, który pełni funkcję wizytówki miejsca oraz osłony przed nadmiernym słońcem. Wykonany z dbałością o szczegóły, dzięki odpowiednim frezowaniom pozwala na regulację ilości drewnianych żaluzji w zależności od potrzeb.

Dopełnieniem konceptu był projekt identyfikacji wizualnej zachowujący paletę kolorystyczną nawiązującą do wnętrza. Logotyp przywodzi na myśl klasyczne hiszpańskie szyldy i został uzupełniony o szereg prostych ilustracji odnoszących się do głównych produktów z oferty deli. Motyw neonu świni został przeniesiony w formie grafiki na elementy drukowane. Uniformy, czyli granatowe koszulki w połączeniu z burgundowymi fartuchami wykończonymi delikatnym, skórzanym akcentem i żółtym haftem współgrają z wnętrzem sklepu.

Metryka projektu:
obiekt: Delikatesy we Wrocławiu / DEHESA delikatesy iberyjskie
adres: ul. Zwycięska 25/35, Wrocław
metraż:  58 m2
zakres projektu: sala sprzedaży / zaplecze socjalne
rok projektu:  2023
rok realizacji:  2023
zakres opracowania: koncept miejsca, projekt wnętrz, projekty mebli, projekt lampy, projekt wykonawczy, identyfikacja wizualna, projekt uniformów
zdjęcia: ZASOBY STUDIO / https://zasoby.studio/ 

O pracowni:
KOOL to autorskie studio projektowe z Wrocławia założone przez zgrany duet architektek – Oli Kilińskiej i Oli Leszczyńskiej. Specjalizuje się w tworzeniu unikalnych i funkcjonalnych wnętrz mieszkalnych i przestrzeni komercyjnych na terenie całej Polski. Łącząc różnorodne dyscypliny od projektowania wnętrz, strategii i produktów, po kreowanie identyfikacji wizualnych, tworzą spójne i kreatywne koncepty miejsc, które integrują funkcjonalność z estetyką, inspirują i angażują emocje użytkowników. Dzięki ośmioletniemu doświadczeniu zdobytemu również podczas współpracy we wrocławskich pracowniach, studio cieszy się uznaniem za profesjonalizm i dbałość o najmniejsze detale. Więcej na stronie: https://koolstudio.pl/

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wrocław | Butik  | Wnętrza | Witryna sklepowa | whiteMAD na Instagramie  |