DESKter – sprytne biurko od Małgorzaty Wojtyczki

Biurko DESKter do pracy w pozycji stojącej i siedzącej zostało zaprojektowane w ramach dyplomu magisterskiego Małgorzaty Wojtyczki na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa, wrocławskiej ASP.

Główną inspiracją do stworzenia projektu był siedzący tryb pracy społeczeństwa i pogłębiające się “dzięki” niemu choroby, m.in. kręgosłupa, krążenia, otyłość czy nadciśnienie.

Po wnikliwym przestudiowaniu tematu okazało się, że najlepszym rozwiązaniem dla naszego organizmu jest zmiana pozycji w ciągu całego dnia pracy, z siedzącej na stojącą i odwrotnie – tłumaczy Małgorzata Wojtyczka

Biurko DESKter przeznaczone jest do pracy w domu, w szkole (może też być wykonane w wersji dla najmłodszych), w biurze, a nawet na tarasie. Posiada dwa blaty wykonane z giętej sklejki o różnych wielkościach, które można wyjmować, przekładać zależnie od potrzeb użytkownika. Nie wymaga to żadnego mocowania czy przykręcania.

Mniejszy blat może służyć za górną półkę kiedy siedzimy, ale możemy go też całkowicie schować przy pracy stojącej. Deskter jest bardzo sprytnie zaprojektowanym biurkiem ze względu na możliwość złożenia – dodaje autorka projektu.

biurko deskter

Kiedy nie jest potrzebne, blaty można wsunąć w specjalnie otwory, a cały mebel już złożony jest gotowy do odstawienia. Można przestawiać go dowolnie. Mebel jest łatwy w transporcie, gdyż mieści się do osobowego samochodu. Biurko jest przystosowane do samodzielnego złożenia w domu. Wykonane zostało ze sklejki, po pierwsze ze względu na jej wytrzymałość, możliwość wygięcia blatów, a także jej wygląd, przypominający drewno. Sklejka jest piękna sama w sobie i nie wymaga dodatkowych zabiegów, dlatego wybór padł właśnie na nią.

Dyplom był realizowany na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa w Pracowni Mebla prof. W. Kowalskiego. Więcej na stronie autorki: facebook.com/mwojtyczka.