Dla fanów piwa i dobrego jedzenia. Zaglądamy do browaru SPOJOVNA

Browar SPOJOVNA znajduje się w Pradze na styku trzech dzielnic: Chodov, Kunratice oras Šeberov. Miejsce jest połączeniem pubu i restauracji. Można tu nie tylko spróbować lokalnego piwa, ale zwyczajnie spotkać się ze znajomymi w dobrze urządzonej przestrzeni, daleko od zatłoczonego centrum miasta.

Lokal zaprojektowali architekci z pracowni mar.s architects. W części podziemnej znalazł się browar, w którym produkowane jest piwo. Nowoczesne kadzie nie zostały jednak całkowicie skryte pod ziemią. Część urządzeń wyeksponowano, co nadało miejscu specyficznego klimatu.

W parterowej części działa restauracja, której goście mogą korzystać z ogromnego ogródka. Właściciele miejsca planują organizować tam latem wydarzenia sportowe i kulturalne. Wnętrze lokalu urządzono nowocześnie, ale zadbano też by miało industrialny charakter. Bar ma minimalistyczną ladę ze szlifowanego betonu. Z kolei sufit pokryto deskami, które stały się tłem dla instalacji. Architekci celowo nie ukrywali rur i przewodów. Całość dopełniają stoły i ławki, które są bardzo proste. Wykonano je z metalu i drewna.

fot. Jakub Skokan, Martin Tůma / BoysPlayNice, www.boysplaynice.com

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły