Dom horyzontalny pod Poznaniem. Budynek został wpisany w naturalną skarpę.

Dom horyzontalny, który zaprojektowali architekci z pracowni AMJ Studio powstanie pod Poznaniem. Architekci w składzie: mgr inż. arch. Adam Jankowski oraz mgr inż. arch. Kamil Paszek zaproponowali stworzenie parterowej willi, która poprzez osadzenie w naturalnej skarpie, pozwoli właścicielom na uzyskanie prywatności, przy jednoczesnym wpisaniu budynku w krajobraz. 

Główną ideą było wyeksponowanie domu i otwarcie go widokowo na krajobraz naturalny jeziora. Wnętrze i zewnętrze przenikają się, tworząc miejsce idealne do życia i wypoczynku. Dom Horyzontalny został wpisany w naturalną skarpę, przez co jego bryła delikatnie unosi się gdy patrzymy na nią od strony jeziora. Udało się uzyskać pożądaną lekkość architektury, która w nietuzinkowy sposób wyróżnia się na tle otaczającej przyrody. Jak wam się podoba dom horyzontalny pod Poznaniem autorstwa  AMJ studio?

Metryka projektu:
autorzy: mgr inż. arch. Adam Jankowski, mgr inż. arch. Kamil Paszek
lokalizacja: woj. wielkopolskie
powierzchnia użytkowa: 386,27 m²
inwestor prywatny
rok projektu: 2022-2023

O pracowni:
AMJ studio to poznańska pracownia projektowa założona w 2018 r. Działalność biura skupia się na architekturze oraz projektowaniu wnętrz. Architekci stawiają na ciągłe doskonalenie warsztatu, wdrażanie nowych technologii i metod projektowania, co przekłada się bezpośrednio na jakość świadczonych usług. Poszanowanie kontekstu miejsca i przykładanie szczególnej uwagi do detalu to najważniejsze wartości reprezentowane przez AMJ studio. Rozwój poprzez realizowanie pasji do architektury widoczny jest w indywidualnym podejściu do wymagań każdego inwestora. Architekci stawiają na połączenie funkcjonalności kreowanej przestrzeni z najwyższej jakości estetyką. Więcej informacji na temat pracowni znajdziecie tutaj: www.amjstudio.pl

To nie pierwszy projekt pracowni AMJ studio, który opisywaliśmy. Poniżej przykładowe wnętrza autorstwa Adama Jankowskiego i jego zespołu:

Czytaj też: Architektura w Polsce | Poznań | Apartament | Mieszkanie | Wnętrza | Dom jednorodzinny |

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły