Dom, jak betonowa doniczka! Na fasadzie dziesiątki roślin!

Drzewa, krzewy, wszelkie kwiaty i trawy, to coraz częstszy i coraz bardziej znaczący element naszych domów. Od lat architekci rozumieją potrzeby ludzi, by żyć w środowisku pełnym natury i zieleni. Właśnie takie podejście mieli architekci z Kuala Lumpur, tworząc dom, którego fasada zasypana jest roślinami.

Dom powstał na zlecenie młodej rodziny, która marzyła o minimalistycznym domu, pełnym roślin i zieleni. Z pomocą przyszli architekci ze studia Formzero, którzy stworzyli geometryczną, betonową bryłę, w której znalazło się sporo tarasów i wykuszy służących, jako zewnętrze donice. Fasadę domu wzbogaciło w ten sposób ponad 50 gatunków egzotycznych roślin, takich jak bananowce, strelicje, czy różnego rodzaju palmy. Architekci tak mówią o projekcie:

Dom będzie wyjątkowy z wielu powodów, dla nas wspaniałe jest to, że będzie się zmieniał, dorastał wraz z mieszkającą w nim rodziną

Według autorów projektu domu ma on być także inspiracją dla innych architektów udowadniającą, że można stworzyć coś nowoczesnego, prostego, a jednocześnie pełnego roślin! 

źródło: dezeen.com