Dom na Zawadach w Warszawie. Wnętrze zaprojektowała Katarzyna Piotrowska

To projekt z 2020 roku. Dziś możemy zobaczyć, jak prezentuje się już w zrealizowanej formie. Dom znajduje się na Zawadach w Warszawie. Architektka stworzyła tu funkcjonalną przestrzeń, która domownikom będzie dobrze służyć długie lata.

Budynek ma 100 m kw. powierzchni. Jego wnętrze składa się z dużej strefy dziennej połączonej z kuchnią, toalety na parterze, części prywatnej z sypialnią, dwóch łazienek, gabinetu i pokoju dziecięcego. Część dzienna zaplanowana została na parterze, a część prywatna – na piętrze.

Katarzyna Piotrowska zaprojektowała przestrzeń dla młodego małżeństwa z dzieckiem. Inwestorom zależało na połączeniu funkcjonalności i designu, który będzie ponadczasowy. Aby łatwiej zachować tu porządek postawiono na zabudowę z licznymi schowkami, które pomieszczą przedmioty domowników.

Projektantka postawiła na naturalne barwy mebli i elementów wykończenia. Warto tu zwrócić uwagę na drewnianą podłogę oraz schody i gipsowe gzymsy. We wnętrzu dominują jasne odcienie beżu i szarości, które przełamano kolorowymi dodatkami – widać to w przemyślanym rozmieszczeniu obrazów czy na przykładzie balustrady schodowej.


Dom na Zawadach w Warszawie zyskał unikalną przestrzeń, w której meble wykonane zostały na wymiar przez stolarza, gdzie każdy detal miał ogromne znaczenie. Architektce udało się zaprojektować plastyczne wnętrze, którego klimat można łatwo zmieniać dobierając inne meble i elementy dekoracyjne. Dom jest też otwarty na intensywne kolory, dla których jasne ściany będą dobrym tłem.

źródło: Katarzyna Piotrowska (www.katarzynapiotrowska.com)

fot. w_środku

Czytaj też: Wnętrza | Dom jednorodzinny | Minimalizm | Warszawa | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły