Dom nad brzegiem zatoki. Architektura i widoki zachwycają! 

Dom nad brzegiem zatoki Horseshoe Bay nieopodal kanadyjskiego miasta Vancouver zaprojektowali architekci z pracowni McFarlane Biggar Architects + Designers. Ich zadaniem było stworzenie zacisznego domu letniskowego, który będzie oferował prostą architekturę i niezapomniane widoki na las i zatokę. 

Architekci z pracowni McFarlane Biggar Architects + Designers zaprojektowali na zlecenie inwestora minimalistyczny dom na wyspie Bowen Island leżącej na zatoce Horseshoe Bay nieopodal kanadyjskiego miasta Vancouver. Zlecenie otrzymali od rodziny, która marzyła o miejscu, do którego będą mogli się udać, żeby odetchnąć od miasta. 


Celem architektów było zaprojektowanie domy tak, by jak najmniej ingerować w zastane środowisko i jego krajobraz. W tym celu zaproponowali pokrycie elewacji domu czarnym cedrem. Wybór tego materiały nie wynikał wyłącznie ze względów estetycznych, ale także praktycznych. Cedr jest długowiecznym drzewem, które jest odporne na trudne warunki atmosferyczne, które panują na kanadyjskiej wyspie. Przyziemie domu wykonane zostało z surowego betonu architektonicznego, którego barwa i faktura ma nawiązywać na naturalnych półek skalnych, które tworzą nabrzeże wyspy Bowen Island. Ważne były również wysokie panoramiczne przeszklenia, które oferują widok na bujny las pełen rozłożystych paproci.

„Właściciel chciał być dosłownie dwa kroki od otaczającej go natury, dlatego ważne było jak największe zbliżenie wnętrza domu do otaczającej go natury. Dom nad brzegiem zatoki ma być dla niego odskocznią od codziennego życia w mieście” – mówią architekci. 

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Domek letniskowy | Kanada | Wnętrza

źródło: dezeen.com
zdjęcia: Ema Peter.