Dom pod Szczecinem. Tutaj królują geometryczne kształty!

Od dłuższego czasu obserwujemy działania pracowni Reform Architekci i musimy przyznać, że bardzo cenimy ich gust i wyczucie. Z pewnością wielu z Was pamięta projekt Szklanego domu pod Warszawą, który mieliśmy przyjemność opisać. Tym razem, prezentujemy Triangular House, który powstał pod Szczecinem.

Najnowszy projekt pracowni Reform Architekci to niewielki, jednorodzinny dom znajdujący się na przemdmieściach Szczecina. Co wyróżnia go na tle sąsiadujących z nim domów? Z pewnością jego wygląd zewnętrzny. Działka, na której stanął Triangular House ma bardzo nietypowy kształt przypominający nieregularny trapez. To sprawiło, że przed architekci musieli zmierzyć się nie tylko z estetycznym wyglądem budynku, ale również jego funkcjonalnym i rozsądnym rozplanowaniem na działce. Naszym zdaniem udało im się to wspaniale!


Gdy spojrzymy na budynek z góry, zobaczymy, że w rzucie przypomina idealny trapez równoramienny. Krótszy bok i przylegające do niego ramię wyglądają jakby były niejako wytyczone poprzez obrys działki. Dłuższa ściana domu wychodzi natomiast na spory ogród. Fasada została pokryta czarnymi panelami, a ich nieregularne ustawienie sprawia, że dom jest prosty, a jednocześnie dynamiczny i oryginalny. Brawo!

materiały prasowe – http://reformarchitekt.pl.


 Przypominamy również projekt Mirror House pod Warszawą, który również powstał w pracowni Reform Architekci!

Mirror house: lustrzany dom pod Warszawą. Zaglądamy, do środka!

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły