dom rekreacyjny

Dom rekreacyjny nad jeziorem Ślesińskim. Architekt zaprojektował go na skarpie

Dom rekreacyjny zaprojektował Marcin Lewandowicz, który prowadzi swoją autorską pracownię projektową ENDE. Budynek powstanie w miejscowości Głębockie.

Budynek zaprojektowany został z myślą o letnim wypoczynku nad brzegiem jeziora. Architekt postrzega linię brzegową jeziora Ślesińskiego jako wymarzoną lokalizację dla letniskowej oazy. Działka pomimo dość sporej wielkości posiada sporo ograniczeń. Spadek terenu sięgający kilkunastu metrów, linie zabudowy wyznaczające wąski klin obrysu budynku i liczne zapisy ograniczające z miejscowego planu zabudowy spowodowały, że dom zyskał tradycyjny kształt, ale jest na wskroś nowoczesny.

W sumie dom rekreacyjny ma 130 m kw. powierzchni. Architekt pracował nad nim kilka miesięcy. W projekcie zastosował szkielet stalowy, który obłożony jest warstwami okładzin drewnianych i izolacji termicznej.

Czarny efekt drewna uzyskany będzie przez opalanie desek modrzewiowych – mówi autor projektu.

Duże przeszklenia otwierają widok na panoramę okolicznych lasów i jeziora. Intymność będą zapewniały drewniane ogrodzenia, żywopłoty, zieleń izolująca oraz żaluzje na oknach. dom rekreacyjny


Dom ma być możliwie najbardziej ekologiczny. Nie tylko na zewnątrz, ale również w systemie grzania i wentylacji. Przewiduje się zastosowanie pompy ciepła, rekuperacji, fotowoltaiki – dom będzie więc wykorzystywać ekologiczne rozwiązania, które inwestorowi przyniosą realne oszczędności. Wizualizacje budynku przygotował Łukasz Preiss.

Czytaj też: Domek letniskowy | Dom jednorodzinny | Zieleń | whiteMAD na Instagramie

źródło: ENDE | Marcin Lewandowicz

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły