Dom jednorodzinny w Branicy zaprojektowany przez YONO ARCHITECTURE

Dom w Branicy został zaprojektowany przez duet architektów: Sebastiana Maracha i Sandrę Bogucką działających w ramach pracowni YONO ARCHITECTURE.  Projekt powstał z myślą o czteroosobowej rodzinie w województwie kujawsko- pomorskim. Jednym z atutów oraz punktem wyjścia było bezpośrednie położenie działki przy linii brzegowej jeziora. Założeniem było połączenie tradycyjnej bryły z dachem dwuspadowym w nowoczesnej formie z wymaganiami funkcjonalnymi inwestora oraz otoczeniem nieruchomości.

Starannie przestudiowany program użytkowy pozwolił na oszacowanie wielkości budynku oraz podjęcie decyzji o zaprojektowaniu dwóch połączonych ze sobą brył oraz rozdzieleniu ich funkcji (funkcji gospodarczo – garażowej i mieszkaniowej). Całe założenie to powierzchnia zabudowy około 220 metrów kwadratowych.

W mniejszej z brył budynku zaprojektowano pomieszczenia: garażu (od strony wjazdu na działkę) oraz pomieszczeń gospodarczych, połączonych z wyjściem na taras od strony południowej. W większej z brył natomiast parter wypełniła część dzienna z otwarciem widokowym na jezioro oraz część sypialniana na piętrze. Dopełnieniem brył są zadaszenia w formie ram, które zaprojektowano od strony wjazdowej oraz od strony tarasowej.

Pełnią one funkcję zarówno estetyczną, jak i funkcjonalną. Zadaszenie tarasu jest przedłużeniem części dziennej i ma zapewnić prywatność domownikom, stanowiąc tym samym ekran z widokiem na otaczającą przyrodę. Nowoczesności bryle nadają poziome, wysokie przeszklenia oraz okna w ścianach szczytowych. Materiały elewacyjne dobrano w taki sposób, aby komponowały się z najbliższym otoczeniem.

Nazwa projektu: Projekt domu jednorodzinnego w Branicy
Kategoria: Architektura
Powierzchnia: 286,2 m2
Data realizacji: 12/2024
Zespół: architekt Sebastian Marach, architekt Sandra Bogucka
Wizualizacje: GID Studio

O architektach:
YONO ARCHITECTURE to autorska pracownia projektowa architekta Sebastiana Marach, specjalizująca się w architekturze oraz architekturze wnętrz. Pracownia realizuje projekty na terenie całej Polski. Więcej projektów i realizacji YONO ARCHITECTURE znajdziecie w naszym serwisie klikając TUTAJ: https://www.whitemad.pl/?s=Yono

źródło: http://yonoarchitecture.com / Wizualizacje: GID Studio

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Architektura w Polsce | Styl skandynawski | whiteMAD na Instagramie  | Wnętrza