Salon i jadalnia

Dom w Warszawie jak galeria sztuki. To nowy projekt pracowni Zarysy

Jest kolorowe i funkcjonalne. Dom w Warszawie zyskał śmiałą aranżację za sprawą projektu pracowni Zarysy. To sporej wielkości przestrzeń, której domownicy mogą się cieszyć basenem, sauną czy salą kinową.

Dom ma powierzchnię 505 m kw. Projekt jego wnętrza architekt Jan Sekuła określił mianem Mr. Hyde. Osobowa forma odwołuje się do osobistego potraktowania projektowanej przestrzeni.

Przygotowany projekt nawiązuje do tytułowego pana doktora i prezentuje się jako elegancka, nowoczesna struktura, w której minimalizm przeplata się z wyrazistymi formami, dając harmonijny efekt.

Obraz ten okazał się niestety tylko częściową odpowiedzią na zapotrzebowanie inwestorów, dlatego nie obeszło się bez zapoznania z “tym drugim” – tłumaczy Jan Sekuła.

“Ten drugi”, odwołujący się do postaci pana Hyde’a, jest bardziej ekstrawagancki i eksperymentalny. Cały czas mówimy o wnętrzu, dlatego objawia się to w zdeformowanych i przekształconych elementach klasycznych, które w projekcie zyskały ekscentryczny wymiar.

Architektoniczny dualizm “Dr. Jekyll & Mr. Hyde” ma na celu nie tylko eksplorację kontrastów między tradycją a nowoczesnością, ale także zainicjowanie dialogu na temat dwóch skrajnych aspektów ludzkiej natury – dodaje autor projektu.

Barwna mieszanka mebli i dodatków mimo swojego bogactwa tworzy jedno, pełne harmonii miejsce, które akcentuje równowagę pomiędzy tym, co jest nowoczesne i funkcjonalne, a tym, co ekscentryczne i awangardowe.

Kino i strefa fitness

Duża powierzchnia domu pozwoliła zaplanować poszczególne funkcje w różnych pomieszczeniach. Wszystkie są przestronne i dają poczucie spokoju. Strefa dzienna składa się z salonu, kuchni i jadalni. Aby urozmaicić przestrzeń ta ostatnia znalazła się na niewielkim podwyższeniu. Wrażenie robi drewniana instalacja zawieszona nad stołem.

Równie ciekawie zaprojektowano inne części wspólne. Łazienka zyskała błękitne płytki, które zestawiono z eleganckim, ciemnym drewnem. Kolejna łazienka znalazła się w sypialni. Od łóżka oddziela ją szklana ściana, którą można przysłonić. Wrażenie robią też kino i strefa fitness. W jej centralnej części ustawiono dużą sofę – to idealne miejsce do oglądania filmów z bliskimi.

_

O pracowni:

ZARYSY – pracownia architektury wnętrz, miejsce w którym kreatywność uzupełnia odwaga w projektowaniu. Pracownia przyznaje, że chce rozwijać świadomość i wrażliwość na design, stale szuka nowych inspiracji i rozwiązań tak, by projekty były charakterystyczne, niepowtarzalne i zaskakujące. “Jednocześnie wiemy, że nawet najbardziej nowoczesne wnętrze powinno pozostać “domem”. W każdy projekt wkładamy serce i zaangażowanie, tak by zaprojektowana przez nas przestrzeń była przytulna i osobista, ale za każdym razem również jedyna w swoim rodzaju” – pisze o sobie zespół ZARYSY.

projekt: Zarysy

Czytaj też: Dom | Wnętrza | Eklektyzm | Warszawa | Polecane | whiteMAD na Instagramie