Dom we wsi pod Wrocławiem. Jest nowoczesny i elegancki!

Inwestycja podzielona została na 2 etapy. Dom jednorodzinny na wsi pod Wrocławiem, zaprojektowany został w 2009r i zrealizowany w 2011r. Założeniem autora przy tworzeniu pierwszego etapu – projektu domu było uzyskanie przestronnej przestrzeni dziennej, tworzącej wraz z zewnętrzną integralną werandą domu oraz ogrodem spójną całość. Dom zaprojektowali architekci z pracowni S3NS | Architektura – Igor Kaźmierczak
Zdecydowano się na zaprojektowanie dwóch niezależnych werand przynależnych do części dziennej (werandy południowa i północna). Werandy jako zewnętrzne części salonu spełniają funkcję sezonowej strefy odpoczynku oraz jadalni użytkowane zamiennie w zależności od pory roku, dnia i temperatury.

Głębokie podcienia w których się znajdują chronią mieszkańców przed deszczem i słońcem. W roku 2019 architekt zaprojektował także zewnętrzną niezależną od budynku część sezonowej rekreacji, z basenem, przestronnym otwartym i zadaszonym miejscem odpoczynku oraz zewnętrzną kuchnią polową wraz z jadalnią. W dobudowanej części znalazły się też szklarnia warzywna, pomieszczenie ogrodowe. Zarówno dom jak i znajdująca się po przeciwnej stronie działki strefa relaksu zostały zaprojektowane w jednolitym charakterze, by wizualnie tworzyły spójną całość.

Dzięki temu ogród, który znalazł się wewnątrz założenia, niejako został zaanektowany do wnętrza domu, a wizualne granice pomiędzy wnętrzem i zewnętrzem przestały być oczywiste. Naturalne atrium domknięte po obu stronach działki werandami o różnej funkcji, ale zaprojektowane w jednolitym charakterze pozwoliło na zaanektowanie ogrodu całkowicie w prywatną przestrzeń działki, oddzieloną od sąsiednich, także zabudowanych domami działek. 

Dom we wsi pod Wrocławiem wraz z zewnętrzną strefą rekreacji wyposażony został w 2 pompy ciepła, w tym jedna powietrzna podgrzewająca wodę w basenie, oraz rekuperację i ukryte panele fotowoltaliczne.
O architektach: 
S3NS | Architektura – Igor Kaźmierczak – autorska pracownia architektoniczno-realizacyjna we Wrocławiu została założona w 2007 roku. Jesteśmy grupą ambitnych architektów i inżynierów pasjonujących się tworzeniem najwyższej jakości rozwiązań architektonicznych i technicznych. Współpracujemy z najlepszymi projektantami z dziedziny projektowania konstrukcji, instalacji sanitarnych, nowoczesnych systemów energooszczędnych, oraz instalacji elektrycznych.

źródło: materiały prasowe / S3NS | Architektura – Igor Kaźmierczak