Dom wśród pól

Dom wśród pól na wschodzie Polski. Oranżeria robi wrażenie!

Dom wśród pól nazwany Farm House to projekt, który zostanie zrealizowany w 2022 roku na wschodzie Polski. Zaprojektowali go architekci z pracowni CORE w składzie: Kamil Cierpioł, Szymon Chrzanowski.  

Farm House to dom zaprojektowany dla rodziny nowoczesnych rolników, otoczony polami uprawnymi należącymi do ich rodziny od pokoleń. Elewacja została pokryta czerwoną cegłą, aby wtopić dom w otoczenie, dynamicznie zmieniające się wraz z porami roku. Uwagę przykuwa również ułożenie cegły, która tworzy ażurowe ściany, tworzące we wnętrzu różnorodną grę świateł zależną od pory dnia. Dom wśród pól


Poszczególne stodoły dzielą przestrzeń domu na odmienne funkcje a uwagę przykuwa przeszklona stodoła, zawieszona nad zadaszonym podjazdem do domu, w której właściciel urządzili oranżerię. Dom wśród pól zostanie zrealizowany w 2022 roku na wschodzie Polski (inwestor nie zdradza dokładnej lokalizacji). Powierzchnia domu wyniesie 400 metrów kwadratowych.

O architektach: 
CORE to warszawska pracownia architektoniczna stworzona przez pasjonatów nowoczesnej architektury projektująca w Polsce i za granicą. Firma świadczy kompleksowe usługi architektoniczno-budowlane, w tym związane z projektowaniem wnętrz, ogrodów i doradztwem inwestycyjnym. “Tworzymy nowoczesne projekty architektoniczne. Nasi architekci projektują nieszablonowo i odważnie. Projektujemy domy jednorodzinne, wielorodzinne, obiekty komercyjne, biurowe i przemysłowe.” – czytamy na stronie architektów.

O innym projekcie CORE przeczytacie TUTAJ: https://www.whitemad.pl/corten-house-czyli-dom-na-trudnej-i-pochylej-dzialce/

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Architektura w Polsce | Cegła | Szkło | Wnętrza | Rośliny

 

źródło: CORE