Mieli nowy dom, ale po roku postanowili go przebudować. Co za zmiana!

Chcieli zamieszkać w domu, który z jednej strony będzie wyglądał jak nowoczesna willa z luksusowego magazynu, a z drugiej strony będzie sprzyjał budowaniu rodzinnych więzi i funkcjonalny. Projekt przygotowali architekci z pracowni Blaze Makoid z Nowego Jorku. Jak im się udało? Zobaczcie sami.

Jedną z ostatnich realizacji nowojorskich architektów jest OLD ORCHAD Project. Pod tą ciekawą nazwą kryje się rezydencja zlokalizowana w północnej części miasta East Hampton w stanie Nowy Jork. Projekt obejmował przebudowę domu liczącego prawie 1000 m kw. Rozbudowę, ponieważ dom zbudowany został zaledwie rok wcześniej, jednak nie spełniał wizualnych i funkcjonalnych oczekiwać mieszkańców.

Architekci postawili na proste kształty, natomiast aby spełnić prośby właścicieli i ocieplić mieszkanie dawny metal, beton i szkło zastąpiono naturalnymi materiałami. Teraz króluje tutaj drewno, zarówno we wnętrzu jak i na elewacji budynku. Pomieszczenia utrzymane są w ciepłych odcieniach bieli, beżu i brązu. OLD ORCHAD to miejsce, w którym ważną rolę odgrywa ogród i otaczająca go zieleń. Chcąc to wykorzystać, zastosowano dużą ilość przeszkleń i otwartych przestrzeni.