Dom z Ojca Chrzestnego dostępny na Airbnb. Cena za noc? 50 dolarów!

Dom z Ojca Chrzestnego, kultowego filmu prezentującego realia świata mafii już niedługo będzie można wynająć poprzez popularną platformę wynajmu nieruchomości Airbnb. Niemal 600-metrowa willa w stylu Tudorów, wywodzącego się z XVI wiecznej Anglii, znajduje się w Staten Island w stanie Nowy Jork. Cena za noc wynosi 50 dolarów (235 złotych), co patrząc na rozmiar willi, jej lokalizację, a także spory ogród z basenem, sprawia że jest to naprawdę atrakcyjna oferta. Jest jednak pewien kruczek. 

Dom z Ojca Chrzestnego, w którym mieszkała rodzina Corleone, to sporych rozmiarów willa otoczona ogrodem. Wewnątrz budynku znajdziemy pięć sypialni, siedem łazienek, dwa salony, biblioteczkę, gabinet, salę gimnastyczną oraz basen, stylizowany na angielski styl pub ukryty w piwnicy, a także pokój gier z bilardem i stolikiem do pokera. Fani filmu nakręconego w 1972 z pewnością pamiętają posiadłość Dona Corleone chociażby ze sceny otwierającej film, gdy córka mafijnego bossa, Connie Corleone organizuje przyjęcie weselne. Kilka innych scen zostało nakręconych na terenie posesji, w tym zawał Vito Corleone.


Warto zaznaczyć, że filmowe sceny wewnątrz budynku nie były nagrywane w tym domu. Większość scen wewnątrz domu rodziny Corleone nagrywanych było w studiu mieszczącym się w Harlem, w Nowym Jorku oraz na Manhattanie. Choć cena za noc ma wynosić zaledwie 50 dolarów, wynajmujący wskazał, że wynajem jest możliwy wyłącznie na okres dłuższy niż 30 dni. Zapisy mają ruszyć na początku sierpnia. Jesteśmy przekonani, że chętnych nie zabraknie.

Posiadłość Ojca Chrzestnego można zarezerwować TUTAJ! 

źródło: airbnb.com / zdjęcia: airbnb.com

Czytaj też: Stany Zjednoczone | Dom jednorodzinny | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie