Nowoczesne wille pod Warszawą – Magdalenka Collection od Selva Development

Magdalenka Collection to nowa inwestycja firmy Selva Development. W podwarszawskiej Magdalence powstaną cztery wille, których projekt przygotowali SAAN architekci. To duże domy z jeszcze większymi ogrodami. Każdy z nich wygląda inaczej i każdy zaoferuje mieszkańcom wysoki standard. Atutem lokalizacji jest zieleń – rezydencje położone są w bezpośrednim otoczeniu sosnowego lasu, który jest ozdobą miejsca i dodatkowo bliskość Warszawy.

To przeciwieństwo dużych inwestycji mieszkaniowych. Magdalenka Collection składa się zaledwie z czterech luksusowych rezydencji. Ich powierzchnia wynosi od 290 do 367 m kw. Każdy z budynków zaprojektowany został na dużej działce, dzięki czemu właściciele będą mogli cieszyć się przestrzenią i poczuciem prywatności. Skąd pomysł na taką lokalizację?

Pytanie jest łatwe i trudne jednocześnie. Misją Selva Development jest tworzenie dopracowanych w każdym calu inwestycji w najbardziej prestiżowych lokalizacjach – stąd pomysł na Magdalenkę. Oczywista jest również bliskość Warszawy i lotniska Okęcie. Nasi klienci to ludzie odnoszący sukcesy w różnych dziedzinach, a to najczęściej wiąże się z częstym podróżowaniem. Ten aspekt jest zatem podstawowy. Magdalenka to szczególne miejsce. Sam mieszkałem w wielu regionach Polski i z dużym przekonaniem mogę powiedzieć, że nigdzie nie mieszkało mi się tak dobrze. Komfort mieszkania w Magdalence wynika z ciszy, bliskości natury, posiadania na swojej działce własnego lasu, szczególnego zapachu powietrza, którym można się zachwycać każdego dnia niezależnie od pory roku. Budując nasze inwestycje, staramy się zaspokajać ambicje i marzenia o najlepszej przestrzeni do życia. Stawiamy na wysoki poziom realizowanych przez nas inwestycji, ale też przede wszystkim na jakość doświadczeń naszych Klientów mówi Marek Gawroński, Prezes Zarządu Selva Development.

Architekci zaprojektowali bryły o nowoczesnym i ponadczasowym kształcie, które idealnie wkomponowują się w leśną scenerię. Domy mają płaskie dachy i elewacje wykonane z długich płytek ceglanych. Co ciekawe, ich projekty nie są takie same. Każdy wygląda inaczej, różnią się bryłą oraz układem pomieszczeń, to pozytywnie wpływa na odbiór całej inwestycji. Warto zwrócić uwagę na detale elewacji. Płytki umieszczone zostały poziomo na linii okien, natomiast w środkowej i szczytowej części pionowo. To niuans, ale sprawia, że bryły domów zyskują rzeźbiarskie formy.

Ciekawostką są ażurowe ściany z cegieł, które ułożone naprzemiennie pozwoliły stworzyć dekoracyjny fragment. Plusem inwestycji są też stare drzewa projekt przygotowany zostały w taki sposób, aby wysokie sosny stały się naturalną ozdobą ogrodów.

Wnętrze budynków daje poczucie przestrzeni. Pomieszczenia na parterze mają 3 m wysokości, a  przewyższenia sięgają do 6 m. Wille zaprojektowano   z myślą o rodzinie 2+2 lub 2+3. Rezydencje mają cztery sypialnie oraz gabinet. Główne sypialnie znajdują się na parterze i powiększone są o przestronne garderoby i łazienki. W częściach kuchennych znajdują się spiżarnie, a na piętrze pomieszczenie pralni. Całość dopełnia dwustanowiskowy garaż o powierzchni ponad 40 m kw.


Największe są części dzienne. To salony połączone z aneksem kuchennym. Architekci zaprojektowali te przestrzenie z ogromnymi przeszkleniami, dzięki którym do wnętrza wpada dużo naturalnego światła. Przebywając wewnątrz można się cieszyć widokiem na rosnący w pobliżu sosnowy las, ta zieleń staje się elementem wnętrza, przedłużeniem salonu. Strefy dzienne uzupełniają gabinety. Mogą to być idealne miejsca do pracy lub miejsca dla domowej biblioteki. Możliwości aranżacji i zmiany przeznaczenia pomieszczeń jest więcej. W zależności od potrzeb można w nich urządzić strefę spa z sauną czy siłownię. Nowoczesne wille dopasują się do potrzeb swoich właścicieli. 

Pracujemy z renomowaną pracownią architektoniczną. Zadowolenie klienta wymaga podjęcia współpracy na bardzo wczesnym etapie inwestycji. Bardzo dokładnie sprawdzamy potrzeby i oczekiwania klientów. Długo rozmawiamy z nabywcami, aby dokładnie poznać ich oczekiwania dotyczące domu, czyli ich wymarzonego miejsca na ziemi. To „wsłuchanie” się w klienta jest niezbędnym etapem tworzenia perełek architektonicznych. Naszym głównym celem jest długookresowa satysfakcja klientów. Chcemy, aby ich zadowolenie rosło wraz z upływem czasu, od momentu zamieszkania w ich nowych domach. To wymaga często długich rozmów i dużej empatii, aby w pełni zrozumieć oczekiwania, potrzeby, marzenia – dodaje Ireneusz Padiasek – Członek Zarządu Selva Development.

Dodatkowo każdy z budynków wyposażony zostanie w pompę ciepła, system rekuperacji, ogrzewanie podłogowe, instalacje przygotowaną pod smart home, ładowarkę pojazdów elektrycznych czy panele fotowoltaiczne.

Magdalenka Collection jest przykładem umiejętnego wkomponowania nowoczesnej architektury w przestrzeń. Zamiast kopiować bryły, firma Selva Development potraktowała każdy z budynków indywidualnie. W ten sposób powstało kameralne osiedle o spójnej tożsamości wizualnej, które może stać się wymarzonym miejscem do życia.

źródło: Selva Development (www.selvadevelopment.pl)

Czytaj też: Warszawa | Wille i rezydencje | Modernizm | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.