Dom z widokiem na Zatokę Gdańską. Zaglądamy do środka

Dom z widokiem na Zatokę Gdańską został zaprojektowany przez właścicieli – Annę i Pawła Salak, którzy nie tylko zaprojektowali wnętrze, ale także wykonali świetną sesję zdjęciową. Zaglądamy do środka! 

Trzy lata temu para 40-latków z Gdyni postanowiła zamienić swoje 70 mkw. na coś większego. W związku ze zmieniającymi się oczekiwaniami i potrzebami 4 osobowej rodziny, po długich poszukiwaniach wybrali dom z widokiem na Zatokę Gdańską w zabudowie szeregowej.

Wnętrze zaprojektowali sami, w założeniu wspólnych decyzji podejmowanych przez całą rodzinę. Dom ma 3 kondygnacje i użytkowe poddasze, został podzielony piętrami na strefę dzienną, sypialnianą oraz część wspólną do odpoczynku dla całej rodziny. Konsekwentnie realizowany plan projektu poprzez wymianę pomysłów, kompromisy, ustępstwa rodziców i nastolatków, pozwoliły stworzyć wnętrze, w którym dobrze czują się wszyscy członkowie rodziny. Głównym założeniem było stworzenie umiarkowanie minimalistycznej i nowoczesnej przestrzeni, opartej na prostych formach i stonowanych barwach.


Właściciele zawodowo związani są z budownictwem i wnętrzami, w projekcie postawili więc na szlachetne materiały wykończeniowe czyli drewno, kamień, beton i stal, gwarantujące ponadczasowość wnętrza. Ich zawodowe pasje mają również odzwierciedlenie w realizacji wnętrza w elementach stalowych zaprojektowanych przez właściciela, czy zamiłowaniu do sztuki nowoczesnej i designu właścicielki. We wnętrzu pojawiły się starannie dobrane formy mebli i wzornictwo lamp.

Bardzo wiele pomysłów wdrożonych we wnętrzu takich jak meble, dekoracje, ozdobna ściana w jadalni zostało wykonanych przez właścicieli własnoręcznie. Wnętrze domu spójnie łączy się stylem i formą z niewielkim przynależnym ogrodem, który również został przez nich zaprojektowany. Sesja pokazuje tylko cześć tego 3-kondygnacyjnego domu.

Czytaj też: Wnętrza | Dom jednorodzinny | Architektura | Architekt | Polska | Gdynia

 

projekt domu:  Anna i Paweł Salak
stylizacja sesji wnętrza i fotografia: Anna Salak https://www.instagram.com/puredecoo/
dodatki: Lumann Design https://www.instagram.com/lumann.design/ i
dodatki: Tabanda https://www.instagram.com/tabandagdansk/