Domek z Podlasia z klocków LEGO w finale! Ma szansę trafić do masowej sprzedaży!

Domek z Podlasia z klocków LEGO? Czemu nie! Uczestnik programu LEGO Masters, Łukasz Więcek z Białegostoku, we współpracy z Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna stworzył projekt “Dom z Krainy Otwartych Okiennic”! Model domku jest bardzo szczegółowy i posiada także otwarty dach, co umożliwia zobaczenie wnętrza.

“Przedstawiam
Państwu dom inspirowany jednym z polskich regionów, dokładniej Podlasiem, gdzie znajdują się piękne, stare, drewniane domy z ręcznie malowanymi okiennicami, a region ten znany jest powszechnie jako “kraina otwartych okiennic”Dom, który zbudowałem, ma otwarty dach, dzięki czemu można zobaczyć, jak wygląda wewnątrz. Cechą charakterystyczną są niebieskie białe detale domu i okiennice. Wokół domu znajdziemy fontanny, beczkę wody, stare drzewa karmnikiem, ławkę ogrodzenie podczas rekonstrukcji. Mamy również dwie minifigurki (parę artystów) i dwa psy, które cieszą się urokiem wiejskiego życiaMój budynek będzie świetnie wyglądał jako tło w każdym domu, a także pokaże, jak miło jest mieszkać na wsi.” – opis autorstwa Łukasza Więcka, autora zestawu “Dom z Krainy Otwartych Okiennic”

W pierwszej fazie konkursu, projekt zdobył 10.000 głosów internautów, co sprawiło, że “Dom z Krainy Otwartych Okiennic” przeszedł to finału konkursu i czeka na pozytywne zaopiniowanie przez ekspertów z LEGO, a co za tym idzie, ma spore szanse, aby zostać oficjalnym zestawem. Jeśli tak się stanie, zestaw trafi do masowej sprzedaży, a województwo Podlaskie wzbogaci się o genialny gadżet promujący walory turystyczne regionu.

“Podlaskie w świecie LEGO? Mamy to! Wystarczyło kilka dni, aby projekt podlaskiego domu obiegł media, zdobył serca Internautów i osiągnął zawrotny wynik 10 000 głosów w Konkursie LEGO Ideas. Teraz zostanie poddany ocenie ekspertów LEGO. Konstrukcja prezentuje dom z Krainy Otwartych Okiennic. Tym mianem określa się trzy malownicze podlaskie wsie: Trześciankę, Soce i Puchły, gdzie można podziwiać charakterystyczne dla tej części Polski drewniane chaty z pięknie zdobionymi i zawsze otwartymi kolorowymi okiennicami. Projekt został zainicjowany przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną i uzyskał aprobatę Członków Stowarzyszenia, którzy w zorganizowanym plebiscycie wyselekcjonowali obiekty do realizacji. Wykonaniem zajął się Łukasz Więcek Lukas Data. Finalista pierwszej edycji programu LEGO Masters TVN pieczołowicie odwzorował klimat Krainy Otwartych Okiennic i detale drewnianej architektury. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu! Trzymamy kciuki, by już niedługo zestaw trafił na sklepowe półki.” – czytamy na stronie Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Więcej zdjęć, a także opinia wstępna opinia jury dostępna TUTAJ! Trzymamy kciuki! A wy, kupilibyście domek z Podlasia z klocków LEGO, gdyby trafił do sprzedaży!

O LEGO pisaliśmy już niejednokrotnie – i nie, nie są to artykuły sponsorowane – po prostu kochamy LEGO! Jeśli również darzycie słynne duńskie klocki podobną sympatią, zachęcamy Was do zapoznania się z pozostałymi artykułami na temat LEGO w naszym serwisie, klikając TUTAJ!

źródło: https://ideas.lego.com / zdjęcia: Lukas Data / Województwo Podlaskie / Mateusz Duchnowski / Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna

Czytaj też:  LEGO | Plastik | Recykling | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie| Francja | Wieżowiec

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły