Domki kontenerowe na Helu. W środku jak w hotelowym apartamencie

wiDOKI to projekt zagospodarowania przestrzeni rekreacyjnej na Helu. Architekci z MA concept zaprojektowali domki kontenerowe, które gościom zaoferują wygody znane z wysokiej jakości hotelu. Kontenerowa konstrukcja domków sprawia, że w przyszłości będzie je można łatwo przestawić w inne miejsce.

Autorzy projektu mieli do zagospodarowania całą przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkową, która składać się będzie z kompleksu apartamentów hotelowych zamkniętych w ramach kontenerów 40’hc. stopowych, strefy gastronomicznej oraz rekreacyjnej.

Oprócz zagospodarowania terenu projektanci przygotowali projekt trzech modułów kontenerowych, które podzielili na apartamenty dla dwóch, czterech lub sześciu osób.

Tworząc koncepcję wizualną wnętrz chcieliśmy połączyć surowość i minimalizm czarnych kontenerów z ciepłem sklejki oraz kolorem. Zrobiliśmy analizę kolorystyczną terminalu kontenerowego i wyciągnęliśmy 5 głównych kolorów które stały się głównymi akcentami poszczególnych apartamentów – opisują autorzy projektu.

Wszystkie zabudowy we wnętrzach są modułowe i wykonane ze sklejki, a detale z płyt metalowych – Kronospam AL01 Brushed Aluminium. Oświetlenie opiera się głownie na szynach magnetycznych AQform, a klimat wnętrzu nadają oprawy od Polskiej marki UMMO. Szlachetność wnętrzu nadaje armatura z Ritmonio oraz elementy wykonane na zamówienie ze stali.


Głównym założeniem konceptu było stworzenie ciekawej przestrzeni dla turystów, która wykorzysta potencjał zastanej działki przy jednoczesnym zachowaniu szacunku dla danego miejsca. Dlatego domki kontenerowe otoczy zieleń nawiązująca do pobliskich wydm, a strefa gastronomiczna wykorzysta zastany szkielet po poprzednich budynkach.

Założyliśmy, że odbiorcami naszej przestrzeni będzie grupa nastawionych na odpoczynek, relaks i mindfulness, dlatego też przestrzeń apartamentów skupia się na tych właśnie wartościach, ubranych w elegancje oraz komfort – dodają projektanci.

Póki co nie jest znany termin realizacji projektu wiDOKI.

źródło: MA concept

Czytaj też: Podróże | Ciekawostki | Domek letniskowy | Zieleń | Architektura w Polsce | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły