Domki na Kaszubach. Architekci dopasowali je do lokalnej zabudowy.

Domki na Kaszubach zaprojektowane zostały przez architekta Piotra Kowalczyka z pracowni Archmondo. Projektantowi zleżało na stworzeniu spójnego zespołu budynków mieszkalnych, które swoją architekturą i gabarytem wpiszą się w lokalną zabudowę. 

Domki na Kaszubach to zespół domów zlokalizowany nad jeziorem w przepięknej okolicy Kaszub w pobliżu miejscowości Grabówko. Mała skala założenia oraz prostota architektury kreuje przyjemną, wspólną przestrzeń sprzyjająca relacjom sąsiedzkim. Domy w spójnej kolorystyce jasnej szarości zwieńczone drewnianymi ścianami szczytowymi nadają całości niepowtarzalny charakter. W projekcie zadbano także o prywatną strefę mieszkańców tworząc przykryte tarasy, których zadaszenia podkreślają formę architektury.


O architektach:
Archmondo to pracownia architektoniczna założona w Gdańsku przez Piotra Kowalczyka. Zakres jej usług jest bardzo szeroki, sięga od projektów architektonicznych i urbanistycznych, przez architekturę wnętrz, po grafikę. Swoją wszechstronność firma zawdzięcza posiadanej wiedzy oraz doświadczeniom jej twórców. Z zamiłowaniem do tworzenia miejsc funkcjonalnych i prostych, a przy okazji bardzo ciekawych, pracowania ceni sobie jakość formy przy jak najmniejszym nakładzie treści. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaproponować atrakcyjne rozwiązania o świeżym wykończeniu wizualnym podpartym znakomitą znajomością techniki budowlanej.

“Nasze sukcesy projektowe są konsekwencją rzetelnego wypełniania założeń pracowni, polegających na utrzymywaniu w pracach elegancji, prostoty i uczciwości. Wyrafinowane i pełne pasji projekty do pełni swojej świetności wymagają wysokiej klasy materiałów, dlatego starannie dobieramy każdy element wykończenia, od materiałów budowlanych, elementów dekoracyjnych, przez zieleń, po perfekcyjnie zharmonizowane z koncepcją oświetlenie. Niebanalne projekty Archmondo oprócz pierwszorzędnej funkcjonalności oferują klarowność i czystość rozwiązań, a co za tym idzie zadowolenie z użytkowania obiektu przy jednoczesnym docenieniu samej sztuki architektonicznej.” – czytamy na stronie architektów

Czytaj też: Drewno | Dom jednorodzinny | Domek letniskowy | Polscy projektanci | Polska

źródło: materiały prasowe / Archmondo