Dostaniesz książkę za worek śmieci. Tak Empik zachęca do sprzątania świata

To odpowiedź sieci na kolejną edycję międzynarodowej akcji „Sprzątania Świata”. Wydarzenie odbędzie się już 22 września w ośmiu miastach w Polsce.

Wymiana worka wypełnionymi śmieciami na książkę to wspólna akcja Empiku i Anny Jaklewicz.

Chcemy uaktywnić mieszkańców największych polskich aglomeracji do wspólnego działania na rzecz środowiska oraz na rzecz miasta. Dlatego razem ruszymy w teren by posprzątać te miejsca, które wymagają naszej interwencji. Na uczestników akcji czekają książki – mówi Anna Jaklewicz, współorganizatorka akcji, autorka książek podróżniczych i ekoaktywistka.

W sumie do rozdania jest sto książek. Otrzymają je osoby, które jako pierwsze zarejestrują się i wezmą udział w wydarzeniu. Wystarczy pobrać specjalną wejściówkę dostępną przez Goingapp.pl lub aplikację Going klikając tutaj.

Zainteresowani otrzymają mail z dodatkowymi informacjami. Na przykład w Łodzi uczestnicy wydarzenia będą sprzątać Las na Brusie, dlatego spotkają się rano przy skrzyżowaniu ul. Krańcowej oraz ul. W. Syrkomli. Na miejscu czekać będą koordynatorzy Empiku, którzy wręczą worki i rękawice, a potem ruszą wspólnie w teren. W pierwszej kolejności w akcji będą mogły wziąć udział osoby zarejestrowane, (które pobrały i okażą wejściówki), w miarę dostępności miejsc w akcji będą mogły wziąć udział także osoby niezapisane.

Anna Jaklewicz – inicjatorka akcji

Wydarzenie skierowane jest do mieszkańców Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Rzeszowa, Łodzi, Poznania i Katowic. Pamiętajcie, by na miejsce zabrać przekąski, napoje i wygodne buty!

Więcej informacji o spotkaniu na stronie wydarzenia na Facebooku.

źródło: UM Łódź