Drewniane meble? Zrób to sam! Premiera poradnika „Sęk w tym”

Zapach drewna oraz niesamowita satysfakcja z tego, że wykonało się coś samemu. Od oryginalnej ramki na zdjęcie po designerski stolik kawowy. „Sęk w tym” Kasi Sawko to niezwykły poradnik przełamujący stereotyp, że stolarstwo zarezerwowane jest tylko dla nielicznych. Poradnik właśnie trafiła do sprzedaży. Magazyn whiteMAD objął patronat medialny nad wydawnictwem.

Wiercenie, piłowanie, szlifowanie, wyrzynanie. Tak, to wbrew pozorom zajęcia dla każdego, kto chce się tego nauczyć. I co więcej – nie są zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. Większość bohaterów książki Kasi Sawko to na przekór stereotypom właśnie kobiety. „Z radością obserwuję stale rosnące grono miłośniczek i miłośników drewna, którzy zaczynali od półki na zioła, a dziś potrafią zbudować stół, szafę czy regał” – zachęca autorka poradnika.

„Sęk w tym. Stolarka dla początkujących” to książka dla zaczynających od zera. Tych, którzy nie są gotowi na przebrnięcie przez setki stron opisów technicznych w specjalistycznym języku, ale mają w sobie zapał i odwagę do nauczenia się czegoś nowego. Poradnik rozpoczyna się od opowieści osób, które złapały bakcyla stolarstwa. Uczestnicy warsztatów „Wióry lecą” odpowiadają na pytania, za co kochają drewno, jak rozpoczęła się ich przygoda ze stolarstwem oraz jakie są jej efekty. Następne rozdziały porządkują wiedzę dotyczącą gatunków drewna, rodzajów narzędzi stolarskich, a także technik połączeń. Brzmi skomplikowanie? Tylko na początku.

Sęk w tym


Książka Kasi Sawko przełamuje stereotyp, że stolarstwo to dziedzina zarezerwowana dla nielicznych. Poradnik składa się z 25 instrukcji, krok po kroku opisujących powstawanie wybranych projektów: od oryginalnej ramki na zdjęcie, ozdobnej deski do krojenia, podstawki na laptopa po designerską półkę, lampkę lub stolik kawowy, a nawet piaskownicę, stół ogrodowy, stojak na hamak i domek dla lalek. Od prostych instrukcji po bardziej skomplikowane. Niedoskonałość wykonanego dzieła jest jego największą zaletą.

Sęk w tym

Kasia Sawko ma za sobą ponad tysiąc pięćset przeprowadzonych warsztatów stolarskich. Jej kursanci to przede wszystkim osoby bez żadnych stolarskich doświadczeń. Niespełna sześć lata temu pierwszy raz trzymała w ręku piłę, a dziś potrafi umeblować niemal całe mieszkanie. Inicjatorka popularnego projektu „Wióry lecą – stolarka dla kobiet i nie tylko”. W 2019 roku nakładem Wydawnictwa Buchmann ukazała się książka „Wióry lecą. Renowacja mebli i tapicerka dla początkujących”.

Mój mąż pęka z dumy, dzieciaki pokazują gościom nasz stół i mówią: „To zrobiła nasza mama!” – Carolina Cortez, bohaterka książki „Sęk w tym”.

Drewno okazało się dla mnie idealną odskocznią – Agnieszka Guściora, bohaterka książki „Sęk w tym”.

Moje projekty nie są doskonałe technicznie: tu coś krzywo przytnę, tam nie do końca dopasuję. Nie przeszkadza mi to, lubię w nich tę chropowatość – Anna Janiszewska, bohaterka książki „Sęk w tym”.

Duma to chyba dobre słowo. Mam na myśli poczucie satysfakcji, że udało się zrobić coś własnymi rękoma – Paweł Dulla, bohater książki „Sęk w tym”.

Teraz książkę możecie zdobyć kupując wybrane przez siebie trzy numery magazynu whiteMAD! Co trzeba zrobić? Wystarczy kliknąć TUTAJ lub na baner niżej, wskazać, które trzy numery whiteMAD chcesz zamówić, a książkę „Sęk w tym” dołączymy do zamówienia ZA DARMO. Uwaga! Mamy tylko 25 egzemplarzy do rozdania, warto się spieszyć. Czas start! 

Sęk w tym

Czytaj też: Drewno | Meble | Naczynia |WhiteMAD na Instagramie

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły