Drewniany dom w Bawarii. Bryła nawiązuje do miejscowej zabudowy.

Drewniany dom w Bawarii zaprojektowany przez architektów z niemieckiej pracowni KUHNLEIN to nie tylko świetnie dobrane naturalne materiały, ale również szacunek do tradycji i historycznej zabudowy gospodarskiej, która dominuje w okolicy. Poznajcie The Timber House, czyli drewniany dom w Bawarii, który zachwyca swoją prostotą! 

The Timber House powstał w regionie Górny Palatynat, który jest jednym z siedmiu historycznych krain znajdujących się w Bawarii. Ten prosty, aczkolwiek oryginalny dom z dwuspadowym dachem ma już ponad 5 lat, jednak wciąż robi wrażenie, dzięki swojej subtelnej bryle nawiązującej do lokalnej zabudowy, a także naturalnym materiałom, które starzeją się wraz z budynkiem.


Fasadę domu pokryły pionowe, drewniane lamele, które w delikatny sposób dodają bryle dynamicznego charakteru, a jednocześnie pełnią funkcję maskującą dla okien, dzięki czemu bryła zdaje się być jedną strukturą pozbawioną wnęk i okien. Jedyne okna, które są widoczne z poziomy drogi znajdują się na szczytowych ścianach domu. Drewniany dom w Bawarii został wykończony w podobnym, subtelnym stylu. Niemal wszystkie ściany, a także podłogi zostały pokryte jasnymi i drewnianymi panelami. We wnętrzy można również znaleźć miedziane i żeliwne akcenty, które mają dodawać rustykalnego charakteru. Zabieg ten wynikał z oczekiwań inwestora, który marzył by jego dom zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz przypominał archetypiczną stodołę.

Czytaj też: Niemcy | Architektura | Dom jednorodzinny | Drewno | Minimalizm

źródło: KUHNLEIN