Drukarka wykorzystująca czekoladę zamiast tuszu. Wspaniała!

To prawdopodobnie najciekawsza i z pewnością najsłodsza drukarka 3D jaką ostatnio widzieliśmy! Sami możecie decydować jak osłodzić sobie życie.

Propozycja przyszła do nas prosto z Dani. Jej autorem jest studio projektowe Michiel Cornelissen Ontwerp. Ich drukarka, nazwana XOCO 3D printer to urządzenie, które ciężko zakwalifikować do konkretnej kategorii. Z jednej strony jest urządzeniem pomocy kuchennej, z drugiej, sterowanym przez aplikację gadżetem, o którym prawdopodobnie każdy by marzył. Głównym jej wyróżnikiem jest fakt, że standardowy wkład w drukarkach 3D został zastąpiony belgijską czekoladą. Sposób, w jaki działa sama drukarka nie różni się szczególnie od znanego już trójwymiarowego druku.


Nas zaciekawił design samego urządzenia. Jest niewielkie, proste i przyjemne dla oka. Ponadto pozwala na bieżąco obserwować proces nakładania kolejnych warstw płynnej czekolady. Warstwy układają się powoli, lecz bardzo precyzyjnie, tworząc czekoladowe figurki, kształty, napisy lub inne zaprojektowane przez nas wcześniej obiekty. Jak je zaprojektować? Nic prostszego. Chwytacie za aplikację kompatybilną z drukarką i rysujecie, kreślicie, układacie czekoladowe kształty według własnego gustu czy humoru. Sama aplikacja ma na celu również wdrożenie użytkownika w obsługę urządzenia, dawanie porad oraz informowanie o postępach drukowania. My jesteśmy zachwyceni. Czekamy na kolejne, podobne pomysły.

źródło: http://www.michielcornelissen.com/portfolio_page/xoco-chocolate-printer/