Dwie nowe kolekcje: Timeless oraz Atelier. Pokaz mody Paprocki & Brzozowski w Elektrowni Powiśle.

7 lipca w Elektrowni Powiśle odbył się jeden z pierwszych od dawna, długo wyczekiwany pokaz mody duetu Paprocki & Brzozowski. Po ponad dwuletniej przerwie Projektanci powrócili w wielkim stylu, prezentując na wybiegu dwie uzupełniające się, a jednak kontrastowe kolekcje – linię ready-to-wear Timeless oraz szytą na miarę Atelier.

W czwartkowy letni wieczór plac przed głównym wejściem do Elektrowni Powiśle zamienił się w spektakularną, polną łąkę, pośród której poprowadzony został wybieg pokazu Paprocki & Brzozowski. Duetowi Projektantów zależało na widowisku, które będzie oddziaływało na wszystkie zmysły. Tym razem moda została przedstawiona na tle romantycznej, kołyszącej się na wietrze łąki, której naturalny zapach został zintensyfikowany dzięki marce Jo Malone London, a modelki poruszały się w rytm specjalnie wybranej przez Paprockiego & Brzozowskiego muzyki. Nie tylko bajkowa sceneria wzbudziła jednak zachwyt gości. Wśród modelek na wybiegu pojawiły się muzy Projektantów, które razem z nimi dojrzewały i tworzyły historię mody w Polsce – Karolina Malinowska, Kamila Szczawińska, Paulina Krupińska i Ewa Witkowska. Na widowni zasiadły gwiazdy ubrane w kreacje marki, m.in. Agnieszka Woźniak-Starak i Małgorzata Socha, a oprócz nich ponad 500 gości, w tym media, celebryci i partnerzy pokazu. O wyjątkowy anturaż wydarzenia i after party zadbał partner główny – JustBuyIt.

Lekki, pachnący latem i otulony zaskakującą muzyką pokaz miał być świeżą odmianą po kilkunastu miesiącach zamknięcia i przebywania głównie w wirtualnym, dwuwymiarowym świecie.

Przygotowania do ostatniego pokazu na chwilę przed premierą kolekcji wstrzymała pandemia – mówią Projektanci. – Nie oznacza to jednak, że przerwaliśmy pracę. Wręcz przeciwnie – był to dla nas bardzo twórczy czas, dojrzeliśmy i rozwinęliśmy się jako Projektanci, zdefiniowaliśmy na nowo przyszłość naszej marki. Pokaz na łące stworzonej w Elektrowni Powiśle to dla nas ukoronowanie wytężonej pracy w zaciszu atelier, którą w końcu możemy pokazać klientkom i publiczności.

Multisensoryczne wydarzenie podkreśliło wyjątkowość kreacji, które wymykają się trendom i sezonom. Na wybiegu przeplatały się projekty z linii Timeless (sylwetki z pokazu dostępne są już na stronie Paprocki & Brzozowski) oraz kolekcji Atelier (modele szyte na miarę w atelier marki w Elektrowni Powiśle). Klasyczne garnitury z linii Timeless w różnych odsłonach kolorystycznych zostały zestawione z szytymi ręcznie sukniami z kolekcji Atelier, koktajlowe sukienki szły ramię w ramię z wieczorowymi kreacjami, a czerń ustępowała miejsca pudrowym różom, morskim odcieniom niebieskiego i intensywnej fuksji.


Kolekcje, które zaprezentowaliśmy na wybiegu, to połączenie szaleństwa naszych wyobraźni. Delikatne, romantyczne akcenty, które uwielbiam, zderzają się w naszych projektach z rockową estetyką Marcina. Tym razem wszystko oprószyliśmy połyskiem cekinów, kamieni i kryształów – to właśnie za błyskiem tęskniliśmy najbardziej – mówi Mariusz Brzozowski.

Paprocki & Brzozowski jak zwykle hołdują kobiecości i wyjątkowym momentom, co znajduje swój wyraz w doskonale skrojonych, podkreślających sylwetki kreacjach, ale również w detalach, które wynoszą looki z kolekcji na wyższy poziom. Linia Timeless, która w ostatnich latach rozkwitła i uczyniła markę Paprocki & Brzozowski bardziej dostępną, m.in. dzięki sprzedaży online, to przede wszystkim seksowna klasyka i ponadczasowe kroje. Garnitury, koszule i topy oraz sukienki na niezobowiązujące wyjścia zachwycają prostymi formami, które są często uzupełnione biżuteryjnymi ozdobami. Naszywane ręcznie kamienie czy dodatki z piór podkreślają szyk ubrań, nawet tych w miejskim, casualowym wydaniu. Atelier to z kolei ukłon w stronę wysokiego krawiectwa i szyte na miarę suknie wieczorowe. Tym razem na wybiegu pojawiły się projekty z najnowszej kolekcji Atelier, które w nieoczywisty sposób łączą romantyczną ulotność piór, przezroczystości i skrzących się kryształków z rockowym seksapilem, widocznym szczególnie w konstrukcjach sukienek. To właśnie zasada kontrastu i miks elegancji z codziennością, ready to wear z haute couture, romantyzmu z rock’n’rollem stanowi najlepszą i najbardziej charakterystyczną wizytówkę duetu Paprocki & Brzozowski.

Pokazowe looki zostały dopełnione butami marki Kazar, a letni charakter wybranych stylizacji podkreśliły okulary przeciwsłoneczne od partnera modowego Optyk Kochański. O biżuterię zadbała marka Apart. Za fryzury modelek i modeli odpowiadała australijska marka Kevin Murphy, a makijaże zostały stworzone przez Magdę Atkins, główną wizażystkę marki marki Bobbi Brown, wraz z zespołem makijażystów. Oprawę pokazu – czyli polną łąkę przed budynkiem Elektrowni Powiśle – skomponował z żywych kwiatów zespół @dieblume.pl, za koncepcję zieleni odpowiadał @re.dor, a o doznania zapachowe zadbała marka Jo Malone London.

Zobacz również: Moda | Projektant | Pokaz mody | Nowe kolekcja

Źródło: Materiał Prasowy (Dwie nowe kolekcje: Timeless oraz Atelier )