© Hanna Połczyńska / www.kroniki.studio

Dwupoziomowe mieszkanie na Sadach Żoliborskich. Robi wrażenie!

Dwupoziomowe mieszkanie na Sadach Żoliborskich o metrażu 200 metrów kwadratowych to najnowsza realizacja architektów z pracowni  Architektura Mijo. Na pierwszy poziom składa się salon z oranżerią, kuchnia z jadalnią oraz łazienka. Na drugim poziomie mieszkania znajduje się sypialnia z garderobą i łazienką, gabinet, duża łazienka oraz pokój dziecka.

Elementem łączącym te wszystkie funkcje jest centralnie umieszczony, wielofunkcyjny trzon. Od zewnątrz trzon podzielony jest na strefy, w zależności od części mieszkania w jakiej się znajduje. Od holu wejściowego mieści w sobie siedzisko, od jadalni półki. Od kuchni lodówki, lodówki na wino, wbudowany ekspres i szafki do przechowywania. Natomiast wewnątrz trzonu znajdują się szafy gospodarcze oraz garderoba.

Pomimo, że jest to mieszkanie na drugim piętrze, w salonie znajduje się kominek. Ścianę kominkową obłożono kamieniem.  Po przeciwległej stronie znajduje się ściana szczytowa obiektu, która biegnie pod skosem. Skos ściany zniwelowano poprzez zabudowanie go fornirowaną półką na książki. Zabudowa o różnej głębokości przyjęła formę „skrzeli”.

Materiały użyte do wykończenia wnętrz to przede wszystkim naturalne drewno, kamień, szkło i forniry. Elementy wykończeniowe dostarczyli: ściany kamienne i blaty: i-mar Przedsiębiorstwo Kamieniarskie; dostawca elementów wyposażenia, w tym oświetlenia: Internity, Aquaform; tapety: Cole_and Son; meble: Noti,  Euforma, hoom.co

Projektant: Architektura Mijo /  www.architekturamijo.pl
Zdjęcia: Kroniki.studio Hanna Połczyńska / https://www.kroniki.studio/ 

O pracowni Architekura MIJO:  
Architekura MIJO znajduje się na ulicy Starej w Warszawie. Architekci działają w kamienicy w jednej z najbardziej urokliwych lokalizacji w Warszawie – pomiędzy rynkiem Nowego Miasta a warszawskim Barbakanem. MIJO to zespół architektów-pasjonatów, który dąży do realizacji budynków, wnętrz i mebli utrzymujących ścisły związek z kontekstem i wymaganiami klienta. “Nasza praca opiera się na dokładnej analizie, dbałości o szczegóły i szacunku dla otoczenia. Natura jest naszym przyjacielem i inspiracją. Projektujemy i działamy w szerokim zakresie: od ciekawych budynków kubaturowych po projekty wnętrza „pod klucz”. Jesteśmy zaangażowani w wiele interesujących tematów, między innymi: nadbudowy budynków, projekty biurowe, apartamenty prywatne, centra turystyczne, wnętrza hotelowe, pawilony. Nieodłączną częścią pracowni na Starej są również nasze psy: Heca, Frajda i Melon.” – czytamy na stronie architektów

Czytaj też: Architektura w Polsce | Warszawa | Apartament | Wnętrza | Polscy projektanci | Meble