Dyspenser na mydło w kostce

Dyspenser na mydło w kostce. Dzięki niemu ograniczysz zużycie plastiku.

Dąbrowska Groch Studio stworzyli drukowany w 3d dyspenser na mydło w kostce ograniczający
zużycie plastiku. Projektanci Olga Dąbrowska i Adam Groch z Dąbrowska Groch Studio, stworzyli projekt dyspensera mydła w kostce: “Zasadę”.

Dyspenser na mydło w kostce “Zasada” ma formę zgrabnego pojemnika z wbudowaną wewnętrzną tarką, a jego którego górną powierzchnię stanowi duży przycisk. Jego delikatne wciśnięcie wprawia tarkę w ruch i sprawia, że mydło w kostce zamienia się w drobne wiórki, wylatujące z dołu pojemnika na dłoń lub wilgotną gąbkę. Drobinki
wraz z wodą tworzą wygodny odpowiednik płynnego detergentu, pozostawiając mydło suche i niewidoczne dla oka. Dzięki temu rozwiązany zostaje problem nieestetycznych, wymydlonych kostek czy mydlanych zacieków wynikających z użytkowania mydła.

Kostka zwykłego mydła może zasadniczo wpłynąć na ekologię i ekonomię. Jest biodegradowalna. Jej
produkcja i transport pozostawia o 25% mniejszy ślad węglowy w porównaniu do detergentu w płynie.
Zalet jest więcej: nie wymaga plastikowego opakowania i jest średnio 9-cio krotnie tańsza od płynnego
odpowiednika. Jest uniwersalna i występuje w wielu odmianach: może pielęgnować skórę oraz włosy,
ale i wyczyścić zabrudzoną tkaninę lub wymyć naczynia. Pomimo tych wszystkich zalet, ostanie 50 lat
przegrała z produktami w płynie: mydłami, szamponami, detergentami. Niestety kostka mydła nie jest
“wygodna” i to sprawia, że większość ludzi sięga po jej alternatywę.

Dyspenser na mydło w kostce to nie tylko tarka, na twarde zasadowe mydła w kostce, ale przede wszystkim wielopłaszczyznowy projekt społeczny. Ma na celu zwiększenie świadomości konsumenckiej, poprzez edukację oraz ułatwienie tworzenia dobrych nawyków. Przestrzeganie prostych zasad, związanych z wyborami zakupowymi może wpłynąć na kondycję środowiska naturalnego – w tym ograniczyć produkcję odpadów plastikowych oraz emisję dwutlenku węgla i zużycie wody.

“Zasad” nie można kupić, ale bardzo łatwo je mieć. Wybrane elementy, przygotowane są do wykonania
w technologii druku 3d. Dzięki tej metodzie produkcji, “Zasadę” może wykonać na własnej drukarce FDM
lub zlecić je w profesjonalnym centrum druku np. w FabLab’ie. Pozostawienie wykonawstwa po stronie
konsumenta, pozwala na zapobieganie szkodliwej nadprodukcji.

O pracowni:
Dąbrowska Groch Studio to zespół reprezentujący rzemieślnicze podejście do procesu projektowego. Osobiste zaangażowanie i myślenie “out of the box” są podstawą tworzonych produktów i usług. Pracownie założyli Olga Dąbrowska i Adam Groch.

Olga Dąbrowska – skupia się na transformowaniu idei na zrozumiały język wizualny i jego jakościową egzekucję. Analityczna osobowość pozwala jej na rzetelną analizę problemów, sprawne zarządzanie procesami, a także dbanie o wysoką jakość detali na każdym etapie tworzenia projektu. Ukończyła wydział Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej. Od 2013 roku związana jest z firmą Estimote, gdzie aktualnie pełni funkcję Head of Design.

Adam Groch – zajmuje się strategicznymi działaniami w wielowymiarowym procesie projektowym – od zalążków idei, przez dynamiczny rozwój, po w pełni działające wdrożenie. Holistyczne podejście do produktu oraz dążenie do innowacji determinuje tworzenie niestandardowych koncepcji i rozwiązań. Projektant produktu z wykształceniem kierunkowym na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Czytaj też: Ekologia | Gadżety | Opakowania | Ciekawostki | Technologia | Minimalizm

źródło: materiały prasowe / www.dabrowskagroch.com

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły