Działka przy Zielonej 4

Działka przy Zielonej 4 w Poznaniu wkrótce zostanie zabudowana. Powstanie tam hotel.

Działka przy Zielonej 4 w Poznaniu wkrótce zostanie zabudowana. Gotowe są najnowsze wizualizacje i szczegóły inwestycji, która będzie realizowana pod nazwą Y3 Signature Hotel. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Y3 Signature Hotel to inwestycja firmy Structure Capital, która powstanie w najbliższym sąsiedztwie poznańskiego Starego Miasta, pod adresem Zielona 4. Zostanie tam wybudowany 8-kondygnacyjny budynek, który zaoferuje jedno- i dwupokojowe apartamenty, reprezentacyjną recepcję z concierge i strefą lounge, a także barem, restauracją wraz z usługą room service. Dopełnieniem będzie siłownia i SPA oraz przestrzeń biznesowa.Zaprezentowany projekt jest wypełnieniem wolnej dotychczas działki, położonej na styku ul. Por. Janiny Lewandowskiej i Zielonej. Do 1945 roku stała tam kamienica, która częściowo ją wypełniała. Została zniszczona w wyniku działań wojennych. Od tamtej pory teren ten nigdy nie był zainwestowany, mimo iż położony jest na zakończeniu ważnej dla tej części miasta osi widokowej. Przygotowane rozwiązanie dobrze wpisuje się w lokalne uwarunkowania urbanistyczne – w tym poprzez wykształcenie akcentu architektonicznego na narożniku położonego na zakończeniu wspomnianej osi widokowej, wycofanie górnych kondygnacji w stosunku do linii zabudowy (co podkreśla nawiązanie do linii gzymsu istniejących przy ul. Zielonej kamienic), a wreszcie – poprzez artykulację elewacji pozwalającej na nowoczesne w formie zasymulowanie podziałów na indywidulane kamienice charakterystycznych dla tej części miasta. Także sposób wykończenia elewacji – nawiązanie do eleganckich form modernistycznych oraz użycie jasnych i delikatnych w formie materiałów – stwarza wrażenie projektu nowoczesnego, który dobrze wpisuje się w kontekst miejsca.

Działka przy Zielonej 4
Hotel jest pierwszym projektem Structure Capital, który powstaje przy znacznym zastosowaniu sztucznej inteligencji i architektury parametrycznej. Całemu procesowi bacznie przygląda się Horwath HTL – największa na świecie firma konsultingowa w branży hotelarskiej – ze względu na globalną możliwość stosowania algorytmów w branży. Pozwoliło to na szybkie i optymalne rozwiązanie wielu problemów związanych z projektowaniem obiektu, a także zaoszczędzić spore pieniądze.
Łącznie przy ulicy Zielonej 4 powstanie 197 apartamentów o metrażach od 21 do ponad 50 m2, wykończonych materiałami wysokiej jakości i produktami renomowanych dostawców. Miejsca parkingowe przewidziano w dwupoziomowej, podziemnej hali garażowej. Przyszli mieszkańcy Y3 Signature Hotel będą mieli widok na dwa zabytkowe parki w tym Park Chopina i XVII-wieczną farę poznańską. Budowa ma rozpocząć się w IV kwartale 2023 roku, a jej finał zaplanowano na II kwartał 2026 roku.

Będzie to kolejny obiekt w Poznaniu prowadzony przez Y3 Hotels, które prowadzi już obiekt przy ul. Podgórnej 9 – Saint Martin Residence.

Projekt: pracownia Structure Analytics / OutlineAI.com

Źródło: Structure Capital, urbanity.pl

Czytaj też: Polska | Poznań | Miasto | Hotel | Architektura | Urbanistyka

Temat: Działka przy Zielonej 4 w Poznaniu wkrótce zostanie zabudowana. Powstanie tam hotel.