Eklektyczne mieszkanie w Łodzi. Jest jasne i przestronne!

Eklektyczne mieszkanie w Łodzi zostało wykonane przez łódzką pracownię Marta Ogrodowczyk Studio. Jego autorkami są Marta Ogrodowczyk-Trepczyńska, Marta Piórkowska oraz Oktawia Rusin, które dzięki wnikliwej współpracy z inwestorami stworzyły wnętrze w stylu eklektycznym. Za wizualizacje odpowiada Elżbieta Paćkowska.

Projekt tego łódzkiego mieszkania został wykonany w eklektycznym stylu z dbałością o każdy detal wnętrza. Klimatu nadaje nietypowy istniejący parkiet w rudawym odcieniu. Dzięki zastosowaniu bieli, jako głównej barwy w mieszkaniu, jest ono jasne i przestronne. Biel uzupełniona została o ciemną zieleń, bordo oraz złote dodatki. 

W holu odnajdziemy pojemną szafę z zaokrąglonym lustrem, element, który pozostał po wcześniejszej aranżacji mieszkania. Przestrzeń została uzupełniona o sztukaterię na ścianach oraz meble o złotej, metalowej konstrukcji. Ważnym elementem wnętrza jest oświetlenie – duży, złoty żyrandol rozświetla przestrzeń nadając jej lekkości. 


W części dziennej wykorzystano maksimum przestrzeni – znajdziemy tutaj miejsce na duży, drewniany stół z tapicerowanymi krzesłami, część telewizyjną złożoną z kanapy, fotela i szezlonga oraz kuchnię z dodatkowym miejscem do spożywania posiłków. W części dziennej warto zwrócić uwagę na akcenty w postaci dekoracyjnych rozet do wiszących lamp, czy nietypowych frontów szafki RTV. Zagospodarowane tu także zostało miejsce na dużą ilość roślin doniczkowych. Eklektyczny urok wnętrza podkreśla sztukateria i tapicerowane intensywnym w kolorze welurem meble.

Kolejnym pomieszczeniem objętym projektem jest łazienka, która przeszła totalną metamorfozę. Główną rolę grają tu marmurowe płytki, które podkreślone zostały przez ciemnozielone ściany. Na zaoblonej ścianie z oknami wykorzystano heksagonalną mozaikę. Najważniejszym elementem łazienki jest ciemnozielona ściana wykonana z prostokątnych płytek ułożonych z przesunięciem o pół płytki. Wnętrze rozjaśniają złote dodatki w postaci armatury czy lamp oraz ram luster. Ostatnim projektowanym pomieszczeniem jest sypialnia z dodatkowym miejscem do pracy. Na ścianie wejściowej, zaakcentowanej przez morski kolor, zlokalizowane zostało duże, tapicerowane, bordowe łóżko z zagłówkiem. Lekkości nadają mu delikatne stoliki nocne wykonane z czarnego metalu oraz nowoczesne, złote lampy. Vis a vis łóżka, na ścianie ze sztukaterią odnajdziemy miejsce na jasne komody, które nie przytłaczają wnętrza. Przy oknie zaprojektowane zostało miejsce do pracy z biurkiem nawiązującym do szafki RTV w salonie oraz szafą w kolorze morskim wpasowująca się w ścianę z łóżkiem. 

Eklektyczne mieszkanie w Łodzi koncentruje się na konsekwencji stylistycznej i kolorystycznej. Dzięki odwadze i otwartości Inwestorów mogłyśmy pozwolić sobie na zastosowanie intensywnych kolorów, charakterystycznych form oświetlenia i nietypowych dodatków. Całości dopełniają również plakaty i obrazy z prywatnej kolekcji Właścicieli.

O architektach:
Mgr inż. arch. Marta Ogrodowczyk-Trepczyńska – Właścicielka pracowni. Absolwentka studiów I stopnia na kierunku Architektura i Urbanistyka, II stopnia studiów magisterskich na kierunku Architektura na Politechnice Łódzkiej oraz semestralnej wymiany studenckiej Erasmus na rzymskiej uczelni Universita degli Studi Roma Tre. Posiada również wykształcenie graficzne uzyskane na podyplomowych studiach Projektowanie Graficzne na łódzkim ASP.

Mgr inż. arch. Marta PiórkowskaAbsolwentka kierunku Architektura i Urbanistyka na Politechnice Łódzkiej ze specjalizacją Architektura Wnętrz oraz studiów II stopnia Architektura Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Studentka Designu na włoskiej Akademii w ramach programu Erasmus. Uczestniczka wielu konferencji, wykładów oraz wydarzeń architektonicznych (między innymi OSSA, ŁDF).

Mgr. inż. arch. Oktawia RusinAbsolwentka studiów I stopnia na kierunku Architektura i Urbanistyka, II stopnia studiów magisterskich na kierunku Architektura na Politechnice Łódzkiej.

Czytaj też: Mieszkanie | Architekt | Łódź | Polska | Wnętrza | Polscy projektanci | Apartament

źródło: materiał prasowy / Eklektyczne mieszkanie w Łodzi /  www.martaogrodowczyk.pl

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły