Elegancki apartament w Gdańsku

Elegancki apartament w Gdańsku. Zaprojektowała go Marta Koniczuk.

Elegancki apartament w Gdańsku powstał na Osiedlu Garnizon przy ul. Norwida. Sercem mieszkania jest wiekowy fortepian, należący do właściciela mieszkania. Pasja oraz zamiłowanie do wspólnego celebrowania czasu przy akompaniamencie muzyki, były inspiracją dla aranżacji wnętrza.

Kluczowym założeniem było stworzenie przestrzeni o zróżnicowanym charakterze, opartych o malarskie użycie koloru, faktur oraz detali. Jasny pokój dzienny, z posadzką z wielkoformatowych spieków, o kamiennym rysunku z delikatnymi żyłkami w odcieniach koniaku, współgra z matową powierzchnią orzechowych fornirów, mosiężnych detali oraz kontrastujących elementów w czerni. Detal formy fotela miał nawiązywać o otwartego wieka fortepianu. Koniakowe odcienie pojawiają się także w wykończonej welurem reprezentacyjnej sofie. Stół jadalniany odbija swoją drewnianą powierzchnię w tafli ogromnego, antycznego lustra, które umieszczono na suficie. Ten punkt wnętrza wyznacza oś widokową, zakończoną po drugiej stronie malarstwem Marii Szachnowskiej.


Otwór drzwiowy do sypialni w tym celu powiększono do samego sufitu i wprowadzono szklane drzwi.
Sypialnię charakteryzuje, przewrotnie odmienny charakter oparty o orzechową, matową podłogę, uzupełnioną zgaszonymi tonami zieleni. Piękne, wygodne łóżko, wykończone skórą w odcieniu kości słoniowej, to najwyższej klasy włoskie wzornictwo. W sypialni zaprojektowano rozsuwane drzwi, otwierające się na taflę z naturalnego kamienia lamurianu.

Elegancki apartament w Gdańsku wyposażony został również w prywatny gabinet. W nim znalazły się elementy nawiązujące do sypialni. Wnętrze wzbogacono o tkaniny pojawiające się w pokoju dziennym, regał według indywidualnego projektu w orzechowym fornirze a także biurko z blatem wykończonym skórą, czy zegar ścienny z elementami mosiężnymi. Drugą łazienkę potraktowano szarą ceramiką o rysunku kamienia. Mocno zmieniony pierwotny układ jej funkcji, pozwolił wygospodarować dodatkowe miejsce do przechowywania i stworzyć przemyślany układ kompozycyjny.


Słowo o architekcie:
Marta Koniczuk, absolwentka Architektury Wnętrz na Wydziale Architektury i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom architektoniczny z aneksem ze scenografii w 2010 roku, wyróżniony w wielu konkursach. Asystentka w Pracowni Podstaw Projektowania Architektury, na ASP w Gdańsku. Oprócz licznych realizacji projektów wnętrz, czynnie pracuje jako scenograf teatralny i filmowy.

“Aby zrozumieć klienta, potrzebne jest uważne i indywidualne podejście. Kluczem do dobrego projektu, będącego sumą oczekiwań klienta i artystycznej wizji architekta, jest spotkanie na płaszczyźnie potrzeb, marzeń i wartości. Te priorytety sprawiają, że przestrzenie, które projektuję, są nie tylko zaskakujące i funkcjonalne, ale przede wszystkim idealnie zgrane z oczekiwaniami ich użytkowników. Niezależnie od skali projektu, zawsze dbam o oryginalne i kreatywne rozwiązania. Istotą mojej pracy jest profesjonalizm i dbałość o każdy element, na wszystkich etapach realizacji. W ten sam sposób podchodzę i do awangardowych czy minimalistycznych wnętrz, i do pełnych detalu wnętrz klasycznych. Dzięki takiemu podejściu, zrealizowane projekty zarówno dużych przestrzeni publicznych, apartamentów, domów prywatnych, jak i małych mieszkań, to powód do dumy.” – czytamy na stronie architektki

Czytaj też: Gdańsk | Apartament | Wnętrza | Mieszkanie | Dom

źródło: materiały prasowe / martakoniczuk.pl