Elegancki apartament w Paryżu. W środku klasyki dizajnu. 

Paryż to miasto miłości, kultury, wspaniałej kuchni, ale także elegancji i szyku. Dowodem na to jest elegancki apartament w Paryżu, który powstał w jednej z zabytkowych kamienic.  Apartament dosłownie zachwyca swoim pięknem. Zaglądamy do środka. 

Elegancki apartament w Paryżu powstał na zamówienie prywatnego inwestora, który chciał przenieść się do niego ze swoją rodziną. Właściciel do współpracy zaprosił lokalne biuro architektoniczne Huge Studio, którego zadaniem było zaaranżowanie wnętrza, które miało być nowoczesne i minimalistyczne, ale jednocześnie eleganckie i zachowawcze.


Projektanci zaproponowali ujednoliconą kolorystykę opartą na odcieniach bieli i szarości, które przełamują wyraziste meble i dodatki pochodzące od najbardziej znanych europejskich projektantów. Ciepły parkiet z drewna dębowego ułożonego w jodełkę naturalnie współgra z drewnianymi nóżkami mebli i mosiężnymi detalami.

„Cała koncepcja aranżacji mieszkania jest spójna, dlatego w sypialni kontynuujemy jasną przestrzeń z powtarzającymi się elementami czarnego metalu, mosiądzu i drewna, zwieńczoną jasnym akcentem czerwonego dywanu. W naszych projektach kierujemy się zasadami projektowania biofilic w celu stworzenia połączenia pomiędzy materiałami, a środowiskiem, jak również w celu połączenia człowieka z jego domem. Pomaga to czuć się komfortowo i inspirować się każdym elementem domu.” – mówią architekci z Huge Studio 

Dynamizmu do wnętrza wnoszą egzotyczne rośliny, lustra w zdobionych ramach, czy ciężki, marmurowy kominek z białą żyłką osadzony w centralnym punkcie salonu. Ciekawym uzupełnieniem jest również balkon z kutego żelaza. 

Czytaj też: Francja | Paryż | Meble | Wnętrza | Architektura