Eleganckie mieszkanie w Krakowie. Tutaj rządzi czerń!

Choć nie wypełnia całej przestrzeni to czerń zdecydowanie nadaje temu wnętrzu charakteru. Eleganckie mieszkanie znajduje się na Woli Justowskiej w Krakowie. To region miasta, w którym jest dużo zieleni i blisko stąd do bulwarów Rudawy. Apartament „Calm Home” został zaprojektowany przez projektantki wnętrz Beatę Dębską-Mulawa oraz Małgorzatę Kozianę z pracowni autorskiej „smukke design”.

Efektem pracy architektek jest wnętrze o spójnej estetyce, które stało się oazą odpoczynku dla właścicielki. Dzięki pełnemu zaufaniu zamierzony efekt minimalistycznego, pełnego światła, przytulnego i kojącego zmysły wnętrza został osiągnięty. Podczas projektu zadbano o każdy detal. Charakteru nadaje, ciepły orzech, starannie dobrana paleta barw oraz wyszukany, ponadczasowy design. Salon to połączenie faktur, linii oraz detalu, które w zestawieniu ze skandynawskim sznytem dają poczucie uzasadnionego komfortu. Powściągliwa, lecz wysmakowana przestrzeń kuchenna to pole dla wyobraźni w twórczym gotowaniu. Natomiast stylowa, przytulna i nastrojowa jadalnia zaprasza by smakować tu i teraz.

Minimalistyczny wystrój wyróżnia też sypialnię z tą różnicą, iż dodano tu element japońskiego designu. Panuje w niej harmonia, równowaga, szlachetność oraz spójność form. Jedynym mocniejszym akcentem jest tapeta. Rolę ozdoby przejmuje kształt skupiony wokół prostych brył. Klimatu nadają też okiennice, a światło przez nie przenikające, gra w przestrzeni, dynamizuje i staje się elementem dekoracyjnym.

Kolejnym pomieszczeniem jest pokój chłopca, w którym panują stonowane barwy, i który może się zmieniać wraz z jego dorastaniem. W założeniu ważne było, by wyciszał, uspokajał, dawał poczucie bezpieczeństwa i pozwalał marzyć. Największym uznaniem dla pracy projektantek przy tym pokoju była radość w oczach wyjątkowego chłopca.


Ostatnim pomieszczeniem jest łazienka, w której łączy się prostota form i minimalizm w monochromatycznym wydaniu. Pojawia się tutaj także ciepła barwa orzecha amerykańskiego, który przewija się w każdej przestrzeni mieszkania. Dzięki temu projektantki podkreśliły wrażenie spójności wnętrza i przestrzeni, a eleganckie mieszkanie będzie dobrze wyglądać nawet za wiele lat.

Autorska pracownia projektowania wnętrz „smukke design” – „Smukke” w języku duńskim oznacza piękne i takie wnętrza chcą tworzyć projektantki. Pracownię tworzy duet sióstr o wspólnej pasji i żaden styl nie jest dla nich ograniczeniem. – Z wiedzą, doświadczeniem, kompetencją oraz poczuciem humoru, uśmiechem i dobrą energią kreujemy przyszłe wnętrza – wspominają architektki.

zdjęcia: Polewany Photos (polewany.com)

projekt: Smukke Design (instagram.com/smukkedesign.pl)

Czytaj też: Kraków | Mieszkanie | Wnętrza | Drewno | whiteMAD na Instagramie