Fabryczna hala zmieniona w nowoczesne biuro. Tak pracują nasi sąsiedzi

W starym budynku znajduje się siedziba biura SinnerSchrader. Jego wnętrze to dzieło architektów z pracowni Kurz Architects.

Nowoczesne wnętrze powstało w starym, poprzemysłowym budynku. Architekci stanęli przed zadaniem stworzenia komfortowej przestrzeni, która będzie mogła sprostać wyzwaniom, jakie stoją przed agencją digitalową. SinnerSchrader zajmuje się bowiem projektowaniem stron internetowych, aplikacji i platform do nowoczesnego handlu.

Projektowana przestrzeń miała sprzyjać kreatywności. Firma chciała, aby architekci stworzyli miejsca zarówno do pracy w zespołach, jak i takie, gdzie programista można na kilka godzin zaszyć się w ciszy. Nie znajdziemy za to tutaj klasycznego układu pomieszczeń. W biurze nie ma gabinetu szefa czy managerów działów. Idea była taka, by traktować wszystkich pracowników tak samo.

Pamiętano o kuchni, która w budynku służy nie tylko do szybkiego przygotowywania posiłków, ale stała się miejscem spotkań, gdzie podczas śniadania czy obiadu można wymieniać merytoryczne uwagi.

Projektanci sięgnęli po wiele materiałów, które wizualnie ożywiają wnętrze. Na zdjęciach dostrzec można wykładziny marmoleum, wełniane dywany, elementy z metalu i tworzyw sztucznych. Z tych ostatnich wykonano biurka. Wszystkie meble są zaś przykładem nowego i starego czeskiego designu.

zdjęcia: BoysPlayNice (www.boysplaynice.com)