Fiat z klocków LEGO

Fiat z klocków LEGO. Zestaw składa się z 960 elementów. 

Zarówno LEGO, jak i koncern samochodowy Fiat to kultowe marki, których nie trzeba przedsatawiać. W ramach współpracy obu firm powstał zestaw klocków inspirowany ikoną włoskiej motoryzacji – Fiatem 500. Fiat z klocków LEGO z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom włoskiej motoryzacji. 

Fiat 500 to jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych modeli samochodów na świecie. Fiat 500 to samochód osobowy klasy aut miejskich produkowany przez włoski koncern motoryzacyjny Fiat w latach 1957 – 1975. Fiat 500 to samochód, który dosłownie zmotoryzował Włochy, podobnie jak jego młodszy kolega Fiat 126p zmotoryzował Polskę, czy Volkswagen Garbus zmotoryzował Niemcy. Wiele osób do dziś wspomina ten pojazd z wielkim sentymentem, co postanowił wykorzystać duńska firma LEGO. 

Fiat z klocków LEGO to zestaw składający się z 960 elementów, z których złożymy nie tylko „włoskiego malucha”, ale również niewielki kuferek, który można zamontować na bagażniku auta, a także sztalugę z obrazem przedstawiającym fiata na tle koloseum. To, co dodatkowo zachwyca to dbałość o detale. Samochód ma w pełni odtworzony silnik i wnętrze inspirowane oryginalną estetyką Fita 500F. Co równie ciekawe, Fiat z klocków LEGO ma otwierane okna, drzwi, a także rozsuwany dach. 

Po złożeniu, Fiat 500F będzie miał 11 centymetrów wysokości, 24 centymetry długości i 11 centymetrów szerokości. Samochód z klocków zaprojektował duński projektant pracujący dla LEGO – Pierre Normandin. Ile kosztuje Fiat z klocków LEGO? Cena za cały zestaw wynosi 89,99 dolarów, lub 79,99 euro. Możecie go kupić na stronie producenta, klikając tutaj!

Czytaj też: Motoryzacja | Włochy | LEGO | Podróże | Ciekawostki

źródło: https://www.lego.com

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły