Gdyńskie mieszkanie w kolorze. W środku meble od polskich projektantów!

Gdyńskie mieszkanie w kolorze o powierzchni ok 40mkw zostało całkowicie przerobione pod względem funkcjonalnym, dodając mu, mimo niewielkiego metrażu, poczucie swobody i przestrzeni.

W kwestii wizualnej inwestorom i trójmiejskiej pracowni and.home zależało na zachowaniu gdyńskiego klimatu, luzu, absolutnie nie chcieliśmy osiągnąć efektu mieszkania ‘z katalogu’.

“Dla nas Gdynia to m.in. modernizm – są więc meble vintage oraz absolutne klasyki ‘starego’ polskiego wzornictwa jak czerwonokrwisty fotel RM58. Bazowaliśmy na lokalnych firmach, większość wyposażenia pochodzi m.in. gdańskiego lumann.design, salonu specjalizującego się w polskim wzornictwie. Gdynia to energia – mamy więc plamy koloru, ulubionej zieleni właścicieli na ścianach i kolorowe dodatki. Gdynia to oczywiście młode miasto – są więc meble i dodatki nowej fali polskich projektantów oraz niszowych manufaktur.” – mówią architektki z And.home


Kuchnia jest prosta, męska, bezpretensjonalna, niewielka, ale funkcjonalna.Wstawiając w przestrzeń “łazienkowy box” pomiędzy kuchnią a częścią dzienną sprytnie udało się rozwiązać wymóg ‘osobnej kuchni’.

Sama łazienka mimo niewielkich rozmiarów pomieściła duży, komfortowy prysznic. Jej monochromatyczny charakter przełamuje żółty stołek ploop – ikona współczesnego polskiego wzornictwa, autorstwa Oskara Zięty. Część dzienna to niezakłócona, otwarta przestrzeń, która swobodnie przenika się z sypialnią; oba pomieszczenia są oddzielone jedynie przeszkleniem, są więc dwie osobne strefy, które można w zależności od potrzeb oddzielić zasuwając drzwi.

W sypialni na pierwszy rzut oka wysuwa się zagłówek, został wykonany z drewnianej podłogi (zastosowanej w pozostałych częściach mieszkania), nadając temu pomieszczeniu ciekawy i bardziej przytulny charakter. Podsumowując: wnętrze to jest funkcjonalne i spójne estetycznie, dzięki otwartości inwestorów na pomysły zespołu and.home udało się stworzyć ciekawą przestrzeń dla pary młodych ludzi

We wnętrzu znalazły się również meble i dodatki od polskich projektantów, które znajdziecie w www.sklep.whitemad.pl. Wśród nich między innymi:
plakaty od polskich artystów i grafików, które kupicie klikając TUTAJ,
stołek 1/2 wykonany jest z połowy dębowego pniaka, który kupicie TUTAJ,
zestaw do parzenia herbaty imitujący klocki, który kupicie TUTAJ!

O architektach: 
And.home to trójmiejski duet projektantek, Katarzyny Piechowiak oraz Magdaleny Hass. “Jesteśmy trójmiejskim duetem zajmującym się projektowaniem wnętrz mieszkań, domów, obiektów komercyjnych oraz mieszkań inwestycyjnych. Pracownia and.home powstała z pasji i przekonania, że estetyka najbliższego otoczenia, czyli to jak mieszkamy, wpływa na nasze samopoczucie i zachowanie.” – mówią architektki Dziewczyny i ich realizacje znajdziecie pod adresem www: www.andhome.pl oraz na fb: @and.home.pracownia.

Czytaj też: Wnętrza | Polska | Gdynia | Polscy projektanci | Mieszkanie | Meble

źródło: And.home