London Design Festival

Gigantyczna ławka w Londynie – zbliża się London Design Festival

Tegoroczna edycja London Design Festival upłynie w zmienionej formule. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa. Organizatorzy zrezygnowali z części wystaw, a te, które będą się odbywać w większości zorganizowane będą w plenerze.

Przykładem instalacji zorganizowanej w plenerze jest projekt Please Be Seated. Stworzył ją projektant Paul Cocksedge. Artysta zaprojektował ławkę już w 2019 r. To wtedy mieszkańcy Londynu mogli zobaczyć ją po raz pierwszy. 

Instalacja ma formę ogromnej ławki. Stanęła na placu Finsbury. Architekt zaprojektował ja tak, by swym wyglądem przypominała pofalowane wstęgi. Elementy te rozmieszczono w formie pierścieni. W centralnej części jej długość jest najmniejsza i stopniowo powiększa się ku krańcom. Falowane fragmenty stworzyły niecki, w których można usiąść lub położyć się jak na leżaku. Takie uformowanie było możliwe dzięki wygięciu stalowych elementów. Całość pokryto deskami.

London Design Festival


W sumie projektant wykorzystał 1152 rusztowania, które pozyskał z placów budów z całego miasta. Deski oszlifowano, wyrównano i przycięto w odpowiednim kształcie. Wykorzystanie drewna z odzysku jest ogromnym atutem i pokazuje projektantom, w jak efektywny sposób można wykorzystać stare elementy.

Tegoroczna edycja London Design Festival odbędzie się od 14 do 22 września. Aktualny program wydarzenia znajdziecie na stronie internetowej festiwalu TUTAJ.

Czytaj też: Łódź | Drewno | Ciekawostki | Meble miejskie

fot. Mark Cocksedge

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły