hotelu Moxy
Rzeźba pojawiła się w restauracji w hotelu Moxy

Gigantyczna rzeźba zawieszona pod sufitem w hotelu Moxy

Pracownia Tresoldi Studio zaprojektowała wnętrze hotelu Moxy w Nowym Jorku. Konstrukcja, która ozdobiła sufit jest jak instalacja artystyczna z muzeum sztuki współczesnej.

Budynek, w którym działa hotel Moxy East Village znajduje się w Nowym Jorku na Manhattanie. Kompleks zaprojektowali architekci z pracowni Rockwell Group. Jednak wnętrze restauracji Cathédrale, która działa w hotelu to zasługa Tresoldi Studio. Architekci postanowili zadbać o odpowiednią atmosferę i postawili na bliskość ze sztuką.

Podwieszona pod sufitem konstrukcja Filmore ma formę przestrzennej rzeźby. Architekci zaprojektowali ją w formie siatki. Instalacja składa się z kilkunastu nieregularnych brył, które w centralnej części tworzą kształt kopuły. W tym liczącym sześć metrów zagłębieniu ukryto kilka mniejszych rzeźb ptaków, które zdają się wirować wokół własnej osi.

hotelu Moxy
Rzeźba pojawiła się w restauracji w hotelu Moxy

Oglądając instalację można dostrzec jej zniekształcenia i bogactwo formy, które sprawiają ogromne wrażenie. Siatka, mimo że jest materiałem przemysłowym nabrała tutaj zupełnie innego charakteru. Nietypowa forma sprawia, że sufit wygląda majestatycznie czym wprost nawiązuje do nazwy restauracji – Cathédrale. Taka forma instalacji ma być też hołdem dla nowojorskiej architektury. Niektórym nietypowe rzeźby przypominają bowiem odwrócone wieżowce.

Tresoldi Studio to pracownia działająca w Mediolanie. Biuro założone zostało ponad pięć lat temu i do dziś trudni się w realizacjach architektonicznych, w których ważną rolę odgrywa sztuka.

Czytaj więcej: Nowy Jork | Rzeźba | Restauracja  | Hotel

fot. Roberto Conte (źródło: Tresoldi Studio)

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły